AksesuarAydınlatma

Yeni Sezon Abajur Modelleri

Evlerin olmazsa olmazı abajurlar dekorasyon temel kaynağını oluşturur. Evin uygun ve yeterli ışığı alıyor olması daha ferah ve dingin bir görünüm elde etmek için önemlidir. Aydınlatmanın sağlanması iç mekanın ışıltısını ve ferahlığını zevkinizin yansımasıyla birleştirir. Yeni sezonda her zevke uygun, onlarca abajur modeli reyonlarda yerini alıyor. Birbirinden renkli ve canlı modellerle evlerin havasını değiştirmek için yapmanız gereken zevkinize uygun şık ve tasarım ürünlü bir abajur edinmek.

Yeni Sezon Abajur Modelleri

Abajur Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Dinlenme alanı ve okuma bölümü gibi sakin ortamlarda daha loş ışıktan faydalanmak gerekirken hareket halinde bulunulan oturma odaları, salon ve eğlence bölümlerinde aydınlık ışık verecek modeller tercih edilmelidir. Gerekli ve yeterli aydınlatmanın sağlanması odanın şekli, detayları ve görüntüsünün belirgin şekilde ortaya çıkmasında son derecede önemlidir. Dekorasyonu tamamlaması açısından renk ve desen uyumuna dikkat edilmeli, büyüklük olarak odanın hacmine uygun bir boyut seçilmeli, ışığın kullanılacağı alana uygun bir yere yerleştirilmelidir. Salon abajur modelleri olarak dinlenme alanınıza en uygun loş ışık ve ayaklı olan modelleri tercih etmelisiniz.

Yeni Sezonda Trendler Nelerdir

Yeni sezon tasarımlarda oldukça farklı zevklere hitap eden modeller bulunuyor. Vazgeçilmez retro tarzı abajurlar yine başrolde yer alırken klasik modellere yönelik dönüşler de mevcut. Beyaz rengin ağırlıklı olarak kullanıldığı abajur modellerinde, kahverengi ve tonları bir arada kullanılarak antik dokulu modeller de sıkça görülmekte. Genç odası ve dinamik tasarımlı alanlar için tasarlanan modellerde ise çoğunlukla zıt ve neon renkli tasarımlar bulunmakta. Bu tasarımlarda da çoklu renkler, çiçekli ve desenli modeller bulunmakta.

Yeni Sezon Abajur Modelleri

Yatak odası için düzenlenen modellerde romantizm esintileri taşıyan oymalı, bombeli ve sade tasarımlar bulunmakta. Malzeme açısından bakıldığında ise yine çok çeşitli seçenekler mevcut. Metal ayaklı, krom kaplama ve ahşap malzemelerin kullanıldığı modeller mekanlara şıklık kazandırmak için hazır beklemekte. Fütüristik modellerde ahşap malzeme, üç veya dört ayaklı modeller üzerinden geometrik şekilli forma girerek yeni nesil görüntüye kavuşuyor.

Ofisler ve çalışma alanlarında kullanılmak üzere tasarlanan modellerde asimetrik formlar, dikkat çekici renkler ve yaratıcı modeller bulunmakta. Göz hizasına uygun boyutları minik şapkalı modelleri ile hem sağlığa dost hem de hoş görünümlü tasarımlar yeni sezonda masaları süslüyor.

Yeni Sezon Abajur Modelleri
Yeni Sezon Abajur Modelleri
Yeni Sezon Abajur Modelleri

4 Yorum

  1. Abajur çok ufak fakat evlilik hazırlıklarında en çok dikkat edilen aksesuarlardan bir tanesi. Aslında düğün hazırlıklarında daha çok ufak tefek tamamlayıcı niteliğindeki aksesuarlara dikkat edilir. Renk ve şekil olarak odanızı iyi kombinlemelisiniz. Mesela biz iyi bir kombin yaptığımızı düşünüyoruz 🙂 Biz de turkuaz ile su yeşili arasında bir tonda oturma grubu, perde ve abajur almıştık. Çok memnunum.

  2. Eskiden ortaokul zamanımızda bize abajur yaptırmışlardı, gider ahşap parçaları yaptırırdık, gramofon kağıtları ile süslerdik renklendirirdik, tabi öğrenci işi bizimki 🙂 Şimdi ne kadar güzel şeyler çıkıyor teşekkürler paylaşım için.

  3. Abajurlar çok güzel fakat benim tercihim lambader olurdu bu sıralar çok araştırıyorum karşıma sizin siteniz çıktı çok güzel paylaşımlar mevcut teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close