Mutfak

Sahip Olmak İsteyeceğiniz 10 Pratik Mutfak Eşyası

Mutfak eşyaları zaman zaman hayatımıza hız ve pratiklik katmaktadır. Her mutfak aracı kendi özelliği ile mutfaktaki yardımcınız olsa da bazı mutfak gereçlerinin diğerlerinden farklı tasarımı ve uygulama alanları olmaktadır. Bu yazımızda bahse konu olan pratik mutfak gereçlerinden on tanesini sizlere tanıtacağız. Mutfak dekorasyon uygulamasında yanınızda olmasını isteyeceğiniz bu pratik mutfak eşyaları sizin de mutfaktaki en büyük yardımcılarınız olacaktır.

Patates Soyucu

Patates soymak çoğu ev hanımı için eziyettir. Patatesin kabuklarını soyarken yaptığımız israf ise oldukça fazladır. Bütün bu sıkıntıları ortadan kaldıran çok farklı patates soyucular bulunmaktadır. Bunlardan biri de patates soyucu fırçadır. Bu fırçanın diğer fırçalardan ayrılan özelliği sert ve patatesin kabuğunu ayırabilecek niteliklere sahip fırça kıllarına sahip olmasıdır. Bu kıllar sayesinde suyun altında patates soymak çok daha hızlı ve eğlenceli bir hal alacaktır. Ergonomik tutma bölümü sayesinde elinizden kaymaz ve verimli bir kullanım imkânı sunar.

Sahip Olmak İsteyeceğiniz 10 Pratik Mutfak Eşyası

Küçük Domates Kesici

Domatesin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerin içinde küçük olanların salatada süs amacıyla kullanılmasında dahi kesilerek tabak üzerinde uygulanması dekoratif olarak çok daha güzel olacaktır. Peki, küçük domateslerin kesilmesini pratik olarak nasıl gerçekleştirebiliriz?  Bir de kestiğimiz her bir domates parçasının diğeri ile simetrik bir bütünlüğe sahip olmasını istiyorsak bunu nasıl elde edebiliriz? Bu küçük domates kesici sayesinde tüm bu sorularınız yanıt buluyor. İçine koyduğunuz küçük domatesi dört eşit parçaya oldukça hızlı ve pratik bir şekilde bölen bu alet sadece domatesler için değil küçük hacimli üzüm gibi meyvelerde de etkili sonuç almanızı sağlayacaktır.

Sahip Olmak İsteyeceğiniz 10 Pratik Mutfak Eşyası

Sebze Kesiciler

Pratik mutfak eşyaları arasında sebze kesiciler oldukça revaçtadır. Bunlar arasından size tanıtacağımız ürün, sebzeleri istediğiniz kalınlıkta uzun parçalara ayırıyor. Bu parçaların özellikle salatalarda kullanılması ile muhteşem dekoratif tabaklara sahip olabilirsiniz.

Sahip Olmak İsteyeceğiniz 10 Pratik Mutfak Eşyası

Yeşillik Kıyıcı

Özellikle salata ve yemeklerde yeşilliklerin ince ve küçük ebatlarda kıyılmış olması görüntü açısından oldukça pozitif bir etki uyandırmaktadır. Bunu gerçekleştirmek için aşçı olmanıza gerek yok. Bu alet ile yeşil yapraklı her sebzeyi oldukça küçük parçalara ayırabilirsiniz. Beş silindir bıçağa sahip olan bu pratik mutfak eşyası sizin de mutfaktaki önemli yardımcılarınızdan olacaktır.

Sahip Olmak İsteyeceğiniz 10 Pratik Mutfak Eşyası

Balık Pulu Temizleyicisi

Balık severler için pullu balıkların temizlenmesi zaman alabiliyor. Üstelik kaygan balık yüzeyi sebebiyle çok da kolay olmayan bu uygulamanın artık pratik bir yöntemi var. Pratik mutfak eşyaları arasında yer alan balık pulu temizleyicisi ile balık yüzeyinden pulları temizlemek oldukça kolay olmaktadır.

Yağlayıcı

Pratik mutfak eşyaları arasında yer alan ve yağlama işlerini çok daha kolay halledebileceğiniz bu ürün, haznesi sayesinde yağın kolaylıkla istenilen yüzeye sürülmesini sağlamaktadır.  İster hamur işlerinde isterseniz fırın öncesi yemeklerde kullanın, pratikliği ile size zaman kazandıracağını göreceksiniz.

Sahip Olmak İsteyeceğiniz 10 Pratik Mutfak Eşyası

Pratik Demlik

Çayı seven bir toplumuz. Çay demleme işi oldukça farklı uygulamalar içermekte bu sebeple de zaman zaman gündeme gelmektedir. Gerek tasarımı gerekse pratikliği ile camdan üretilen ısıya dayanıklı çaydanlık modelleri ile çayın demini alıp almadığını kolaylıkla görebilirsiniz. Böylece istediğiniz kıvamdaki çayları zamanında içebilirsiniz.

Makarna Yapıcı

Market makarnalarından sıkıldıysanız hem erişte yapan hem de lezzetli spagettiler hazırlayabileceğiniz bu ürün pratik yapısı ile de oldukça kullanışlıdır. Bıçaklarının temizlenebilmesi için makine içinden çıkartılabilmesi de bayanların oldukça hoşuna gideceğe benziyor.

Sebze Meyve Kurutucu

Pratik mutfak eşyaları arasında yer alan bu ürünün temel özelliği yer kaplamadan istediğiniz zaman kurutma işlemini hızlı bir kurulum ile gerçekleştirebilmesidir. Katlanabilen tellerden oluşan bu ürün sayesinde sebze ve meyvelerinizi kurutmak oldukça kolay olacaktır.

Sahip Olmak İsteyeceğiniz 10 Pratik Mutfak Eşyası

Turşu Dilimleyici

Lezzetli turşuların dilimlenerek kullanılması görsel açıdan da doyurucu olmaktadır. Turşu dilimleyici sahip olduğu yedi bıçak sayesinde bir turşuyu eşit olarak dilimleyebilmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close