Ev DekorasyonMutfak

Mutfak Tezgah Modelleri

Mutfak tezgahı, modern mutfaklarda hem temizliğin kolay yapılması hem de dekoratif bir görünüm için çok önemli bir detaydır. Mutfak tezgah modelleri arasından sizin için uygun olanın belirlenmesi de mutfak dekorasyon kalitenizi doğrudan etkileyecek uygulamalar silsilesini içermektedir.

Mutfak tezgah modelleri arasından birçok farklı hammaddeye sahip alternatifleri seçebilirsiniz. Bu ürünlerin genelde sizin mutfağınıza özel olarak tasarlandığını belirtmek isterim. Beton mutfak tezgahı, kuvars mutfak tezgahı, çelik mutfak tezgahı, sabuntaşı mutfak tezgahı, cam mutfak tezgahı, mermer mutfak tezgahı, kireç taşı mutfak tezgahı ve granit tezgah olmak üzere birçok alternatife sahipsiniz.

Mutfak Tezgah Modelleri

Mutfağınızın metre karesine uygun şekilde ölçüm yapılarak üretilen mutfak tezgah modelleri için yapacağınız seçimde mutlaka mutfağın genel dekorasyon renklerine ve stillerine uygun davranmanız gerekir. Aksi halde mutfak dekorasyonu konusunda pozitif bir tasarım ortaya çıkmayacaktır.

Granit tezgah modelleri mutfak tezgahları arasında oldukça sık tercih edilen ürünlerdendir. Granit mutfak tezgahları hemen hemen her türlü mutfak stili için kullanılabilmektedir. Modern mutfak dekorasyonları için ise oldukça şık sonuçların alınabileceği granit tezgah için renk seçiminin de geniş bir yelpazede geçekleştirilmesi sayesinde mutfak dolapları ile uyum kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Dekoratif Mutfak Tezgah Modelleri

Mutfak dekorasyonu için tercih edeceğiniz tezgah modelleri arasında ahşap tezgahlar da ekonomik olması sebebiyle son dönemde sıkça tercih edilmektedir. Ahşap tezgahların ekonomik olması avantajı iken diğer tezgahlara göre biraz daha fazla bakım istemesi ise dezavantajı olarak kabul edilir.

Mutfak Tezgah Modelleri

Mutfağınızda beyaz ağırlıklı bir dekorasyon seçmişseniz kullanacağınız siyah granit tezgah ile mutfağınızda kontrasta dayalı bir uyum yakalayabilirsiniz. Bu uyum aynı zamanda tezgahınızı sağlıklı ve kaliteli bir görünüme de kavuşturmaktadır. Granit mutfak tezgahları için can sıkıcı tek problem fiyatıdır.  Bu tezgahların diğer mutfak tezgahlarına göre renk seçeneklerine bağlı olarak da değişen yüksek fiyatları vardır.

Mermer tezgahlar yıllarca mutfakların emektarı olsa da günümüzde çok fazla tercih edilmemektedir. Bunun sebeplerinden biri de birçok mutfak tezgah modeli alternatifinin olmasıdır. Granite göre nispeten daha yumuşak bir dokusu olan mermerin bu sebeple asitli ürünlere karşı dayanımı da daha zayıftır. Bu sebeple gerek temizlikte gerekse günlük kullanımda bu özelliğine dikkat etmek gerekir.

Mutfak Tezgah Modelleri
Mutfak Tezgah Modelleri
Mutfak Tezgah Modelleri
Mutfak Tezgah Modelleri

2 Yorum

  1. Son mutfak tezgahı çok güzel fakat benim mutfağımdaki dolaplar o tezgaha uygun olmadığı için tüm mutfağı komple değiştirmek zorunda kalıcam. Ya bana neden bunları gösterdiniz ki şimdii 🙂

  2. Kayınvaldem 2 ay önce mutfagını yeniledi toplam masrafı 8 bin tl yi buldu ama çok güzel oldu. Mutfak yapımında pratik kullanım çok önemli. Çekmeceleri bol bol yaptırın. Baharatlık çok önemli, birde bardaklarınız için özel yer yaptırın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close