Ev DekorasyonMobilyaMutfak

Mutfak Masası Modelleri

Mutfak masası, mutfak dekorasyon uygulamalarında oldukça önemli bir yere sahiptir. Sadece gün içinde yemek yenilmede değil özellikle geniş mutfaklarda zaman zaman misafirlerin de ağırlanmasında kullanılan mutfak masaları modelleri ile ilgili birçok alternatife sahipsiniz.

Mutfak köşe takımları bu alternatiflerinizden biridir. Özellikle mutfak köşelerinin atıl durumdan kurtulması için mutfak dekorasyon uygulaması anlamında pozitif bir etkinin oluşturulacağı bu tasarımda farklı kumaş seçeneklerine de sahipsiniz. Köşe takımının mutfak masası etrafında konumlandırabileceğiniz sandalyeleri de mevcuttur.

Mutfak masası konusunda alternatiflerinizden biri de açılabilir özelliğe sahip mutfak masalarıdır. Bu mutfak masalarını seçerken masanın açılmasını sağlayan mekanizmanın sağlam olmasına ve pratik bir kullanım imkânı sunmasına dikkat etmeniz gerekir. Genellikle açılabilir mutfak masası iki şekilde üretilmektedir. Birincisi masanın kanat bölümlerinden açılan iki farklı mekanizmanın kullanılması ile oluşturulanlar diğeri ise masanın orta bölümüne yerleştirilmiş ve tek hareketle açılabilecek durumdaki mekanizmalar. Mutfak dekorasyon uygulamasında sizin için hangisi uygunsa o açılabilir masayı tercih edebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz ortadan açılan masalardır.

Mutfak Masası Modelleri

Şık Mutfak Masası Modelleri

Mutfak masası seçiminde tercih edeceğiniz özelliklerden biri de masanın ana hammaddesidir. Ayaklarından masa tablasına kadar her bölümünün ahşap olduğu mutfak masaları olduğu gibi karışık materyaller ile üretilmiş mutfak masası modelleri de bulunmaktadır.

Bu sezon trend olan mutfak masası modelleri arasında cam bazlı ürünlerin ön planda olduğunu görüyoruz. Bu mutfak masası modellerinde masa üzerinin tamamı cam olarak düşünülebildiği gibi ahşap zemin üzerine konumlandırılmış cam da kullanılabilmektedir. Cam yüzeylerin temizlik açısından oldukça işinizi kolaylaştırdığını da belirtmek isteriz.

Mutfak Masası Modelleri

Mutfak masası ayakları masanın ve üzerindeki yüklerin taşınmasını sağladığı için önemli bir göreve sahiptir. Aynı zamanda masa ayaklarının dekoratif bir özelliğe sahip olduğunu da belirtmeliyiz. Yere farklı açılar yaparak tasarlanmış mutfak masalarının şık bir mutfak dekorasyonu için kullanılabileceğini unutmamalısınız. Yine parlak metal ayaklar mutfağınızdaki tasarımı tamamlayan bir özelliğe sahiptir.

Mutfak masasının kalitesini ve mutfak içindeki dekoratif duruşunu etkileyen önemli bir unsur da kullanılan sandalyelerdir. Masadan çok fazla bağımsız olmamak kaydıyla sandalyelerin farklı renk ve model dizaynları ile kullanılması sayesinde mutfak masası, mutfak dekorasyon uygulamasında ön plana çıkacaktır.

Mutfak Masası Modelleri
Mutfak Masası Modelleri
Mutfak Masası Modelleri

 

2 Yorum

  1. en alttaki mutfak masası gerçekten çok güzel görünüyor ama diğer modeller kalitesiz ve o tasarımlara uygun bir mutfak tasarımı lazım ama son görseldeki mutfak masası her mutfağa cuk diye uyar ve çok şık durur

  2. Bir bayanın en çok istediği iki şey birisi giyinme odası diğeri geniş bir mutfak 🙂 eğer mutfağınız genişse hiç çıkmak istemiyorsunuz gününüz orada geçiyor diyebilirim. Onun için mutfak masası gerçekten çok önemli hem göze hitap edecek hemde kaliteli olacak. Bazı mutfak masaları sadece dekoratif gibi duruyor çok kalitesiz malzemelerden yapılmış oluyor ve misafir ağırlayamıyorsunuz bunlara dikakt edin kızlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close