Ev DekorasyonYatak Odası

Modern Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odaları günün en az altı yedi saatinin geçtiği, daha çok yorgunluğun giderilip güne zinde başlamak için hazırlıkların yapıldığı mekânlardır. Modern yatak odası dekorasyon fikirlerinin uygulanması ile günün bitişi ve başlangıcı çok daha keyifli hale gelebilmektedir.

Modern yatak odası dekorasyonu düşünceniz varsa ve bunu en iyi şekilde nasıl uygularım sorusuna cevap arıyorsanız yapmanız gereken ilk aşama odanızın niteliklerini ortaya çıkarmak olmalıdır. Odanızın güneş ışığından faydalanma oranı, ebatları, geometrik şekli tavan ve duvar dekorasyon uygulamaları düşünüp düşünmemeniz yatak odası dekorasyon tasarımlarında oldukça önemli başlıklardır.

Modern Yatak Odası Dekorasyonu

Dar bir yatak odasına sahipseniz seçeceğiniz mobilya takımlarının az yer kaplayan ama fonksiyonel özelliklere sahip olmasına dikkat etmeniz gerekecektir. Yatak odasını tıka basa mobilya ile doldurmak odanın asıl amacına uymayan bir dekorasyon uygulaması anlamına gelecektir.

Seçeceğiniz mobilyalar yatak odası dekorasyon uygulamasında en önemli başlığı ifade etmektedir. Bu sebeple mobilya takımı beğenirken dikkatli olup oda alanı, aydınlanma oranı gibi parametrelere uygun bir tercihte bulunmanız doğru olacaktır.

Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Yatak odası dekorasyon uygulamasında renk seçimleri de odanın dekorasyon kalitesini doğrudan etkilemektedir. Dinlendirici, ferahlık verici renklerin kullanılması hem psikolojik açıdan hem de dekorasyon açısından akıllıca bir seçimdir. Beyaz renk yatak odası dekorasyonu için sıklıkla kullanılan renkler arasındadır. İsterseniz pastel renkler isterseniz açık mavi ve açık yeşil renkleri de yatak odası için kullanabilirsiniz. Duvar renklerinin tespitinde mobilya renklerinin de önemli olduğunu unutmayalım. Duvar renklerini mobilyaların kontrastı olacak şekilde belirlediğiniz takdirde de farklı bir yatak odası dekorasyonu yakalayabilirsiniz.

Modern Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odasını dekore ederken dikkat etmeniz gereken önemli bir ayrıntı da yatak odası aydınlatmalarıdır. Aydınlatma seçiminde yatak odası için çift sistemli bir aydınlatma düşünmeniz doğru bir yaklaşım olur. Sarkıt avizeli genel aydınlatmanın dışında komodinlere yerleştirilen ve kişiselleştirilmiş aydınlatmanın sağlandığı abajur ile yapılan aydınlatma da yatak odası dekorasyon düşüncesine oldukça ciddi katkılar sunmaktadır.

Yatak odasında yatağın konumlandırıldığı duvar arkası süsleme uygulamaları da odanın dekoratif duruşuna pozitif katkılar sunmaktadır. Bu uygulamalar için mobilya ve duvar rengi uyumunu gözetmeniz de şıklığın yakalanmasında önemli bir etkendir.

Modern Yatak Odası Dekorasyonu
Modern Yatak Odası Dekorasyonu
Modern Yatak Odası Dekorasyonu
Modern Yatak Odası Dekorasyonu

1 Yorum

  1. Yatakodası gibi mahrem kabul edilen ve günün neredeyse yarısını geçirdiğimiz bir yerin muntazam şekilde tutulması çok önemlidir. Şahsen kendim bu konuya önem veriyorum fakat modern modellerden çok içimi boğmayacak şekie cıvıl cıvıl renkler tercih ediyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close