Ev DekorasyonSalonYatak Odası

Modern Ev Dekorasyon Tarzı

Modern ev dekorasyon stili denilince akla ilk gelen, bu stilin daha çok genç yaştaki kesime ya da gençlere hitap ettiğidir. Yapılan genel araştırmalar bu yönde sonuçları ortaya koymaktadır. Asıl derinleşilmesi gereken noktayı ev sahibi bizzat zevkine göre karar verir. Fakat genellikle kullanılan ışıklandırmalar ve bunun yanında kullanılan objeler, dekorasyon stilininde isminden anlaşılacağı üzere modern tarzda kullanılır. Bu kullanımlar evdeki minimalist atmosferi ortadan kaldırmak ve alana değişiklik kazandırmak içindir.

İlk bölümde bahsedilenin üzerine modern ev dekorasyon stili, genç ruhlu insanlara daha çok hitap ediyor. Evinde gevşemeyi ve özgür hissetmeyi isteyen bireyler, tercihlerini bu yönde kullanıyorlar. Modern ev dekorasyon stili için olabildiğince düz çizgi kullanımı gerekmektedir. Bir diğer anlamda fazla karmaşası bulunmayan ve derinliğinde sizi kaybettirmeyen obje ve eşyaları kullanmalısınız. Modern görünümü hissetmeniz için kendinize belirli bir nokta veya noktalar bulun. Bunlar; metal objeler deri ya da dokulu koltuklar, sizi karmaşasında boğmayacak mobilyalar olmalı. Bu belirleyeceğiniz noktaları kendi iç dünyanızdaki isteklere göre şekillendirmek sizin elinizdedir. Fakat genellikle ışıklandırma ve aksesuar objeleri modern stilde dekore edilmiş hanelerde minimalizmi bir nebze olsun ortadan kaldırmak ve alana kabiliyet kazandırmak sebebiyle kullanılır.

Modern Ev Dekorasyon Tarzı

Yatak odası

Modern görünümlü bir yatak odasında, sayısı az ve sizi boğmayacak düz çizgili mobilyalara yer verin. Perde, duvar, halılarda sıcak tonlar yani açık belirtiler seçtiyseniz mobilyalarınız pastel ve açık olmayan renklerde, bu alanlarda pasteli tercih ettiyseniz mobilyalarınız açık tonlarda olmalıdır. Böyle bir uygulamada alan kendini monotonluğundan kurtaracak yepyeni bir görünüme sahip olacaktır. Yatak odanızda modern çizgilere yer vermeniz istenilen yenilikçi görüntüyü açığa vuracaktır.

Modern Ev Dekorasyon Tarzı

Mutfak

Modern dekorasyon stilinde mutfak söz konusu olduğunda, yine çizgilerimizden faydalanacağız. Mutfak tezgahı ve dolaplarınızı birbirinden ayrı renklerle bezeyebilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken noktalardan biri, tezgah üzerinde olabildiğince az obje bulunmalıdır. Bunları yaptığınızda mutfağınızın modern ve özgür görünmesini sağlayacaksınız. Yine mutfakta stor perde tercihi hijyen açısından daha doğru olacaktır.

Modern Ev Dekorasyon Tarzı

Salon

Hanenizde şüphesiz en çok vaktinizi harcadığınız alan salondur. Salonunuzu modern bir tarza kavuşturmak istiyorsanız, diğer fikirlerde olduğu gibi az eşya kullanmalısınız. Mobilya takımınızın zemin ve duvarla aynı tonu taşımamasına dikkat edin. Alçak ve serbest görünümlü koltuk tercihi yapmanız size, salonda modern çizgileri yakalatacaktır. Fazla çekmeceye sahip olmayan televizyon üniteleri, düz ve pastel tonlarda kitaplıklar, deseni bulunmayan perdeler, size modern dekorasyon görünümünün kapılarını aralayacaktır. Bir diğer öneri ise tavana uygulamada bulunabileceğiniz alçıpan, ya da birbirinden ayrı tonlarda tercih edilecek metal avize salonunuza şık ve modern bir görünüm kazandırabilir.

Modern Ev Dekorasyon Tarzı
Modern Ev Dekorasyon Tarzı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close