Bahçe

Mini Bahçe Dekorasyonu 2018

Eğer bahçeli bir evde yaşıyorsanız, bahçenizi uygun bir şekilde dekore ederek, evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Misafirlerinizi ve sevdiklerinizi karşılayabileceğiniz şık bir bahçeye sahip olabilirsiniz. Bahçeniz küçükse bile bu, bahçesini dekore etmenize engel değil. Yeter ki doğru dekorasyon fikirlerini uygulayın ve isteyin.

Yaz Bahçesi

Mini Bahçe Dekorasyonu 2018

Eğer sıcak iklime sahip bir yerde yaşıyorsanız veya kış aylarında da açık havada oturmayı seviyorsanız, bahçenizi bu yönde değerlendirebilirsiniz. Bunun için öncelikle bahçenizde bol yeşil alan olması gerekir. Çünkü bahçeyi bahçe yapan unsur budur. Bahçenizi yeşillendirmez ve bakımını yapmazsanız, ne kadar uğraşsanız da istediğiniz görünümü yakalayamazsınız. Örneğin bahçenize duvar çektikten sonra duvar diplerine uzun ağaçlar ekebilirsiniz. Çim alanlarına da yol yaparak hem çimlerin ezilmesini önler, hem de bahçenizin daha güzel görünmesini sağlarsınız. Bunun için renkli, büyük çakıl taşlarından yardım alabilirsiniz. İnşa ettiğiniz yolun her iki tarafına küçük ışıklandırmalar, bahçenize ayrı bir hava katacaktır.

Bahçenizde kullanacağınız mobilyaların da bahçeniz ile uyum içinde olması gerekmektedir. Bunun için bahçesine çiçek desenli masa ve sandalyeler alabilirsiniz. Bu masanın kenarına bir de güneşten koruyacak büyük bir şemsiye gerekli. Ya da evde kendiniz de büyük tekerlekler veya kasaları boyayarak da masa inşa edebilirsiniz. Masanın üzerine de ayrı bir aydınlatma takmanız yemekleri daha rahat yemenizi sağlar. Ayrıca bahçenizin bir köşesinde bir hamak veya salıncak olması da güzel görünecektir. Eğer yeterli alanınız varsa bahçenize yüzme havuzu veya süs havuzu da ekleyebilirsiniz.

Kış Bahçesi

Mini Bahçe Dekorasyonu 2018

Eğer soğuk iklimin hakim olduğu bir yerde yaşıyorsanız veya bahçeniz yaz bahçesine elverişli değilse, kendiniz kış bahçesi oluşturabilirsiniz. Bunun için balkonunuzu şeffaf camlarla kapatabilirsiniz. Kullanacağınız alana bir şömine eklemeniz de kış bahçenizi tamamlayacaktır. Ayrıca seçeceğiniz mobilyaların koyu renkte olması kış bahçesine daha çok uyum sağlar. Uygun yerlere tarçın kokulu mumlar koymanız, bahçenizdeki atmosferi değiştirecektir. Kapalı bir mekan olacağı için bahçenizde dilediğiniz kadar ışık kullanabilirsiniz. Hatta mümkünse meşaleler yerleştirebilirsiniz. Ayrıca masa ve sandalye yerleştireceğiniz gibi, bahçenize puflar ve minderler de koyabilirsiniz. Böylelikle kış aylarında sevdikleriniz ile birlikte sıcak bir atmosfer yaratmış olursunuz.

Mini Bahçe Dekorasyonu 2018
Mini Bahçe Dekorasyonu 2018
Mini Bahçe Dekorasyonu 2018
Mini Bahçe Dekorasyonu 2018

6 Yorum

  1. hep böyle bir bahçenin hayalini kurudm. Şehir hayatı etrafımızı o kadar sardı ki resimleri gördüğümüzde bir ah çekiyoruz. Resimler bile insana huzur veriyor.

  2. bunları gördükçe bayılıyorum ama bir taraftan kıskanıyorum.. çünkü bahçeli bir yok… 🙁

  3. Ne kadar güzel değil mi… ileride birgün böyle kendime özel bir bahce kurmak istiyorum insanın hayal ufkunu genişletiyor

  4. Çoook güzel görünüyorlar ama böyle bahçeli bir eviniz yokki. Türkiye şartlarında sanırım hiç bir zaman hayalimdeki bahçe modellerini yapamayacağım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close