AksesuarAydınlatma

Küçük Mekanlarda Avize Seçimi

Avize Çeşitleri

Avizeler dekorasyon denilen kavramın önemli parçalarından biridir. Çeşit, çeşit avize türleri olup herkesin ihtiyaçlarını karşılanmaya çalışılmaktadır.

Salon Avizesi

Salonda, kullanılacak avize en şaşalı kullanılabilecek avizedir. Salonunuzun büyüklüğüne göre ürününüzü seçmelisiniz. Eğer büyük bir salonda iseniz küçük bir avize almanın hiç mantıklı bir taraf yok. Çünkü yeterli bir aydınlatma sağlayamayacaktır. Eğer küçük bir salonda iseniz büyük bir ürün almanız ortamın ışık ihtiyacını fazlasıyla karşılayıp, göz sağlığına, ışık kirliliğine sebep olabilir.

Küçük Mekanlarda Avize Seçimi

Oturma Odası Avizesi

Oturma odanız, gününüzü çok fazla geçirmiş olduğunuz bir bölüm. Buraya alınacak ürünü seçerken, önceliğimiz göz sağlığına uygun olması, Eğer odanız güneş almıyorsa, sizin daha alternatif aydınlatma ürünlerine talep artmalı. Küçük bir oturma odasına alınacak büyük bir avize, gözünüz de ileri yaşlarınız da göz hastalıklarında, ortam da fazla yer kaplama ile kişide daralmaya ve fazla enerji yakarak eksiler silsilesine başlanmış olur. Seçerken, gözü yormayacak, fazla alan kaplamayacak bir ürün seçilebilir.

Küçük Mekanlarda Avize Seçimi

Yatak Odası Avizesi

Bu tarz odalarda kullanılacak avizenin bir dimmer anahtar tarafından ayarlanabilmesi güzel bir seçenek olacaktır. Küçük yatak odalarında oldukça ufak bir avize tercihi en mantıklı olacaktır. Bu tarz odalarda insanlar sadece uyku zamanlarını burada değerlendirdikleri için, gözü özellikle yormayacak, alanda fazla yer kaplamayacak bir seçim oldukça makul olurdu.

 Mutfak Avizesi

Birçok hanımın günlerini geçirmiş olduğu mutfakta ışığa elbette ihtiyaç var. Bu bölümde direkt değil yaygın bir ışık kullanılması gerekmektedir. Özellikle küçük mutfaklarda ışığıyla insanları yoran, büyüklüğüyle fazlasıyla sıkan ürünlerden özellikle mutfaklarda uzak durmak lazım.

Küçük mekanlar için yapılan avize seçimlerinde yapılması gerekenler; göz sağlığı, dekorasyon, ortama kattığı enerji, fazla alan kaplamaması, enerji tasarruf konuları oldukça büyük bir dikkatle gözlerden kaçmamalıdır.

Küçük Mekanlarda Avize Seçimi
Küçük Mekanlarda Avize Seçimi
Küçük Mekanlarda Avize Seçimi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close