BahçeEv Dekorasyon

Kış Bahçesi İçin En Güzel Tasarımlar

Kış bahçesi dekorasyon uygulamasının temel amaçlarından biri doğa ile bağlantının kış gibi soğuk bir mevsimde de devam etmesinin arzulanmasıdır. Kış bahçesi uygulamaları özellikle müstakil evler için misafirlerinizle geçireceğiniz vakitlerin çok daha nitelikli olmasını sağlayacaktır.

Günümüzde apartman dairelerinin balkonlarının cam ile kapatılarak kış bahçesi uygulamasına benzer bir yöntem de geliştirilmiştir. Bu tip durumlarda evinizin en büyük balkonunu seçmeniz gerekir. Kullanacağınız malzemelerin özellikleri de yüksek nitelikleri ile amaçladığınız ortamın hazırlanmasına katkı sunmalıdır. Balkonlardaki kış bahçesi uygulamasında alana uygun mobilya seçimi gerçekleştirmek hem küçük olan alanın çok fazla daralmamasına hem de istediğiniz özelliklere sahip bir ortamın oluşmasına katkı sunacaktır.

Kış Bahçesi İçin En Güzel Tasarımlar

Müstakil evler için tasarlanan kış bahçeleri, temelde evin balkonu kapatılarak ya da evin yanındaki uygun bir bölümde gerçekleştirilmektedir. Burada yer seçimi kış bahçesi uygulaması için oldukça önemlidir. Doğru alanın seçilmemesi halinde gerek ısıtma gerekse manzara açısından problemler yaşayabilirsiniz.

Alan tespiti yapabilmek için dilerseniz kendi ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra profesyonel bir yardım da alabilirsiniz. Böylece evin konumuna ve bahçenin özelliklerine göre fonksiyonel bir kış bahçesi dekorasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

Kış bahçesi uygulamalarında seçeceğiniz malzemeler de dekoratif açıdan önem arz etmektedir. Ahşap, alüminyum ya da metal iskelete sahip kış bahçelerinin oldukça sık olarak tercih edilmesinde evinizin dış cephe özellikleri ve evinizde kullanılan dış dekorasyon ürünleri de etkili olmaktadır. Dış dekorasyon için tercih edeceğiniz boya rengine uygun bir renk ile ahşap iskeleti de oluşturabilirsiniz.

Kış Bahçesi Dekorasyonu

Kış bahçesi dekorasyonu için kullanacağınız mobilya ve dekorasyon uygulamalarında kendi zevk ve düşünceleriniz her ne kadar belirleyici nitelikte olacaksa da kışın soğuk günlerinde içinizi ısıtacak özelliklere sahip mobilyaları seçmenizde fayda var. Bunun için de gerek kumaş seçiminde gerekse renk seçiminde kış özelliklerini dikkate alarak karar vermeniz de doğru olacaktır. Ayrıca koltuk takımı ya da kanepe kullanımı için iç hacmin ve ölçülerin doğru değerlendirilmesi de gerekmektedir.

Kış Bahçesi İçin En Güzel Tasarımlar

Kış bahçesi dekorasyonu için aydınlatma da önemli bir konu başlığıdır. Uzun kış gecelerinde de kullanabileceğiniz kış bahçesi için aydınlatma ürünleri ile hem fonksiyonel bir uygulamaya hem de dekoratif bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bunun için sarkıt avize yerine spot ışık kullanmak çok daha verimli olacaktır. Duvar kenarlarına konumlandıracağınız aplik uygulaması sayesinde şık bir ortam da elde edebilirsiniz. Kış bahçesi için kullanacağınız şık aydınlatmalardan biri de lambaderdir. Lambaderin ortama kattığı romantik hava sayesinde kış geceleriniz de oldukça nitelikli hale gelecektir.

Kış bahçesi uygulamalarında tavan bölümünün bahçenin metrekaresi de düşünülerek cam ile oluşturulması, elde edeceğiniz konforun da artmasını sağlayacaktır. Bu durum, gökyüzünün ve bulutların seyredilmesinde misafirlerinize ve size ayrı bir heyecan katacaktır. Ayrıca kış bahçesi için kullanılacak camların özellikleri ve kalınları da soğuk havaların iç bölüme geçişini engelleyecek düzeyde olmalıdır.

Kış bahçesi dekorasyonu için çiçek kullanmak hem bahar esintilerinin bahçe içerisinde devam ettirilmesini hem de dekorasyon kalitesini artıran bir tercihtir. Bunun için yeşilin farklı tonlarını barındıran çiçeklerin seçilmesi ile renkli bir kış bahçesine kavuşabilirsiniz. Dilerseniz birden fazla çiçek ya da sarmaşık ile de farklı dekorasyon uygulamaları sağlayabilirsiniz.

Kış bahçesi dekorasyonunda zeminin laminant ile kaplanması sıcak bir ortamın oluşması için avantaj sağlayacaktır. Özellikle ahşap iskelete sahip kış bahçeleri için kullanabileceğiniz laminant uygulamasının farklı renkleri ile ahenkli bir dekorasyon da oluşturabilirsiniz. Laminant dışında parlak zemin fayansı ve mermer de kullanılabilecek zemin malzemeleri arasındadır. Ayrıca şık bir halı ile bahçenizin içi, evinizdeki sıcaklığı yansıtacak hale de gelebilir.

Kış Bahçesi İçin En Güzel Tasarımlar
Kış Bahçesi İçin En Güzel Tasarımlar
Kış Bahçesi İçin En Güzel Tasarımlar
Kış Bahçesi İçin En Güzel Tasarımlar

1 Yorum

  1. ah bir kış bahçem olsa da dekorasyon gibi bir derdim olsa. Şehir hayatından kaçmak ne güzel olurda herşey maddiyata dayanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close