Ev Dekorasyon

Huzur Veren Dekorasyon Seçimi

Huzur Veren Dekorasyon Seçimi

Evdeki dekorasyon insanların psikolojisini etkiler görüşü birçok insan tarafından kabul görmektedir. İnsanlar evlerinde bulunan eşyaların enerjisiyle huzur bulabilir ya da agresifleşebilirler. İşten yorgun gelen bir birey evinde dinlenmek isteyecektir ancak evdeki yorucu aksesuarlar ve renkler buna izin vermeyebilir. Ev dekorasyonu çocuklar üzerin de de psikolojisinden uyku düzenine kadar önemli etkiler bırakabilmektedir.

Huzur Veren Dekorasyon Seçimi

 Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evini dekore eden insanlar öncelikle çok yoğun ve karmaşık eşyadan kurtulmalıdırlar. Daha az ve sade eşya seçiminde fayda vardır. Karmaşık renkler yerine tek bir renk yada bir birine uyum sağlayan bir kaç renk seçerek o rengin tonları üzerinde çalışma yapılabilir. Aynı zamanda çok koyu ve fosforlu renkler yerine daha yumuşak renklerin seçilmesinde de çok fayda vardır. insanlar evde zamanının büyük bir bölümünü geçirmektedir. Moda olduğu için kendi zevklerine uymayan eşyaları alıp eve koyarlarsa eşyaların kötü enerjilerinden etkileneceklerdir. Dekorasyon konusunda en önemli şey sevilen aksesuarların kullanılmasıdır.

Renklerin Huzur Verici Fısıltısı Strese Birebir

Mavinin dinginliği ve yeşilin dinlendirici etkisiyle her insanı olumlu etkileyecektir. Çok zor bir gün geçirmiş olan bir insan bile evindeki maviden ve ya yeşilden enerji alarak stresten kolayca uzaklaşabilirler. Yeşil bir dekorasyonun en önemli tamamlayıcısı bitkilerdir. Doğanın pozitif etkileri evlerin salonlarına kadar uzanabilir. Ayrıca yeşil rengin huzur verici etkisi dışında canlandırıcı etkisini de belirtmekte fayda vardır; bireylerin üretkenliğini de arttıracağını unutmamak gerekir. Özellikle çalışma odalarına seçilen yeşil tonlu aksesuarlar ve bitkiler bireylerin üretkenliğine katkı sağlayacaktır.

Eşya seçimi

 Diğer aksesuarları seçerken de büyük birbiriyle alakasız aksesuarlar yerine daha sade minimalist aksesuarları tercih etmekte fayda vardır. Bütün bunların yanı sıra evlerin güneş ışığı alması şehrin gürültüsünden uzak kuş cıvıltılarının duyulması da huzur veren dekorasyonun bütünleyicisidir.

Huzur Veren Dekorasyon Seçimi
Huzur Veren Dekorasyon Seçimi
Huzur Veren Dekorasyon Seçimi
Huzur Veren Dekorasyon Seçimi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close