AksesuarEv DekorasyonGenel

Ev Dekorasyonunda Biblolar

Ev dekorasyon uygulamalarında bazen ufak detaylar yapılan büyük hataların kapatılmasında kullanılmaktadır. Bunun için duvar dekorasyonu, masa dekorasyonu ve dekoratif biblo uygulamaları ile çok şık sonuçlar alabilirsiniz.

Dekoratif biblo uygulamaları için seçim yaparken insan trafiğinin yoğun olduğu mekânları gören bir alanın tercih edilmesi oldukça dekoratif sonuçlar verecektir. Örneğin sehpa üzerindeki dekoratif biblolar her ne kadar çok tercih edilse de kenarda duran bir sehpa çeşidi üzerindeki biblonun ev dekorasyon uygulamasına çok da fayda sağlamayacağı açıktır.

Dekoratif bibloları sadece salon ve oturma odasında değil yatak odasında, çocuk odasında ve holde de kullanabilirsiniz. Salonda kullanacağınız dekoratif biblolar için duvar rafları, gümüşlük ve fiskos sehpalar çok güzel sonuçlar verecektir.

Ev Dekorasyonunda Biblolar

Hol ve koridorlar için duvar raflarını kullanabilirsiniz. Kitaplık önü, komodin üstü, şifonyer üstü de dekoratif biblo kullanımının sıkça tercih edildiği alanlar arasındadır.

Seçeceğiniz biblo modelleri için zevkiniz her ne kadar en önemli belirleyici faktör olsa da mekâna uygun nitelikli dekoratif biblo seçmeniz çok daha şık mekânların oluşmasına katkı sunacaktır. Ev dekorasyon uygulamasında tercih edeceğiniz biblolar hem anlamları hem de ortama kattığı sıcaklığı ile oldukça pozitif katkılar sunabilmektedir.

Dekoratif Biblo Tercihi

Dekoratif biblolarda insan figürleri, hayvan figürleri, meyve figürleri, tematik figürler, nostaljik eşyalar, sporla ilgili figürler ve geometrik figürler olmak üzere birçok alternatifiniz vardır. Bu alternatifleri değerlendirirken hobileriniz varsa bu hobileri yansıtan bir figür de tercih edebilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Biblolar

Müziği çok seven biri, ev dekorasyonu için tercih edeceği  dekoratif biblolar arasında mutlaka müzik aletlerinin küçük figürlerini içeren biblolara yer vermesi gerekir. Yine bir spor dalı ile ilgiliyseniz bu spor dalını ilgilendiren biblolar da kullanabilirsiniz.

Dekoratif biblo tercihinde bibloların hammaddesi de farklı olacak şekilde tercih edilebilmektedir. Cam, ahşap, seramik, metal, plastik hammaddeleri biblo üretiminde sıklıkla kullanılan materyallerdir. Bu malzemelerin seçiminde bibloyu kullanacağınız mekândaki mobilya tasarımları da önemli bir etkendir. Modern tarzda döşenmiş bir salon için metal ağırlıklı bir biblo kullanmanız şık bir görüntü oluşturacakken klasik görünümlü ahşap bir biblo ise aynı salon için ilki kadar pozitif bir etki oluşturmayacaktır.

Ev Dekorasyonunda Biblolar
Ev Dekorasyonunda Biblolar
Ev Dekorasyonunda Biblolar
Ev Dekorasyonunda Biblolar
Ev Dekorasyonunda Biblolar

2 Yorum

  1. biblolar evin güzel ve şık görünmesini sağlıyor ama aşırıya kaçmamak gerekiyor. Bazıları evin her köşesine, her boş gördüğü noktaya biblo koyuyorlar. Oda evi boğuyor. Ama 3-4 tane biblo yeterlidir bence. Özellikle sanat değeri yüksek biblolar her zaman güzel gösterir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close