Ev DekorasyonSalon

En Güzel Ev Dekorasyon Modelleri

Ev dekorasyonu oldukça uğraştırıcı ve bir o kadar da zevkli bir iştir. Tabiri yerinde ise bütün bir evi tek tek, ilmek ilmek işlersiniz. Evdeki bütün köşeler bir pazılın parçaları gibidir ve her bir parça sizden, sizin zevk ve beğenilerinizden izler taşır. Ev ve dekorasyon denilince akla gelen ilk şey mobilyalardır fakat ev tasarımı kesinlikle mobilya döşemekten ibaret bir iş değildir. Dekorasyon işinin, özellikle de ev dekore etmenin birçok inceliği vardır. Renk uyumu, ışıklandırma, mobilya seçimi, dekoratif aksesuarlar ve daha bunun gibi birçok detay birleşerek dekorasyonu tamamlar. Bunlardan birine dahi dikkat edilmediğinde dekorasyon eksik veya uyum bütünlüğünden uzak olacaktır.

En Güzel Ev Dekorasyon Modelleri

Ev dekorasyonunda renklerin uyumu

Dekorasyonda renk seçimi oldukça önemlidir. Aynı mekanda, aynı mobilya sadece renkleri değiştirildiğinde, ortaya oldukça farklı sonuçlar çıkaracaktır. Günümüz teknolojisinde bunu rahatlıkla yapan bilgisayar uygulamaları mevcut bulunmakta. Siz de renk konusunda her hangi bir kafa karışıklığı yaşıyorsanız bu programlardan faydalanabilir ve işinizi hiç riske atmadan en doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Evinizi dekore ederken her alanda monotonluktan olabildiğince uzak durmalısınız. Bunu da en çok doğru renk seçimi ile sağlayabilirsiniz. Bu konuda size verebileceğimiz bir kaç küçük tüyo var. Öncelikle tek renk sadeliktir ve sadelik her zaman modadır mottosundan kesinlikle kurtulmalısınız. Evet, sadeliğin modası hiç bir zaman geçmez ama bu tek renk gibi monoton bir sadelik değil. Tek renk mobilya ve hal seçimi, hatta duvarlar ve mobilyaların mobilyalar ile aynı renk olması evinize sadelik değil ölü bir hava katacaktır. Evinizi dekore ederken mutlaka renklerin uyumundan faydalanmalısınız. Doğru ve uyumlu renkler tercih ettiğinizde eviniz eviniz canlı ve ışıl ışıl olacaktır. Renk tercih ederken dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise evinizin aydınlatılma biçimidir. Eğer yeterince aydınlık ve ferah bir eve sahipseniz renk seçimi konusunda oldukça fazla renk seçeneğiniz var demektir. Hatta koyu renkleri bile gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

En Güzel Ev Dekorasyon Modelleri

Ev dekorasyonunda doğru aksesuar seçimi nasıl olmalı?

Söz konusu ev dekorasyonu olduğunda sorulabilecek en kritik sorulardan biri hiç şüphesiz aksesuar seçimini nasıl yapmalıyım sorusu olacaktır. Aksesuar seçimi ev dekorasyonunda sanılandan çok daha fazla öneme sahiptir. Yanlış aksesuar seçimi bütün bir dekorasyonu yerle bir edebileceği gibi çok da şık olmayan mobilyalar doğru ve yerinde kullanılan aksesuarlar ile oldukça şık bir hale dönüştürülebilir. Tüm bunların yanında gereksiz aksesuar kullanımından mutlaka kaçınmalısınız.

En Güzel Ev Dekorasyon Modelleri
En Güzel Ev Dekorasyon Modelleri
En Güzel Ev Dekorasyon Modelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close