Ev DekorasyonGenel

Dublex Ev Dekorasyonları

Ev dekorasyon uygulamaları, her çeşit ve model ev için farklı farklı özellikler barındırmaktadır. Bu anlamda dublex ev dekorasyon uygulamaları da diğer evlere göre farklılık oluşturmaktadır. Bu yazımızda bu farklılıkları ve temel dublex ev dekorasyon kurallarını anlatmaya çalışacağız.

Dekore edilecek bir dublex ev için temel mantık verimliliğin dekorasyon ile birleştirilmesi olmalıdır. Bu iki özellikten birinin ön plana çıkması durumunda diğerinin sönük kalması olasıdır. Sadece görünüm için ev dekore edilmeyeceği gibi sadece kullanışlı olsun diye de dublex ev dekorasyon uygulaması gerçekleştirilmez.

Dublex Ev Dekorasyonları

Doblex evlerin temel mantığı geniş olmalarıdır. Geniş mekânların dekorasyonu da aslında en az dar mekânlar kadar zordur. Dublex ev dekorasyon uygulamasında iki katın da beraber düşünülerek dekore edilmesi mümkün olduğu gibi ayrı ayrı dekorasyon uygulamasını da tercih edebilirsiniz. Genellikle alt katın mutfak ve oturma odası olarak tasarlandığı dublex evler için bu bölümde metrekareye uygun bir tasarım yapmak gerekir.

Amerikan mutfağa sahip bir alt katınız varsa eşya düzenlemesinde köşe takımı koltuklar oldukça şık sonuçlar almanızı da sağlayacaktır. Amerikan mutfaklar için kaliteli aspiratör ve beyaz eşyaya sahip olmanız gerektiği kuralını da hatırlatmakta fayda var.

Fonksiyonel Dublex Ev Dekorasyonları

Dublex evlerin merdiven geometrisi ve tarzı da evin genel dekorasyonuna uygun olmalıdır. Alt katta seçtiğiniz modern mobilyaların merdivenlerin modern tarzı ile uyumu şık sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Dubex ev dekorasyon uygulaması için merdiven altlarının doğru değerlendirilmesi ile hem alan kazanılmış hem de dekoratif çözümler üretilmiş olur. Dublex ev merdivenlerinin altı; vestiyer, kiler, kitaplık, ayakkabılık gibi farklı görevlere sahip olarak konum ve alan durumuna göre değerlendirilebilir.

Dublex Ev Dekorasyonları

Dublex ev dekorasyonu için üst katların tasarımı da ayrı bir bakış açısı istemektedir. Üst katlarda bulunan yatak odalarının kişiselleştirilerek dekore edilmesinin yanında daha az hacimli eşyalar kullanarak alan genişliği de sağlamanız mümkündür.

Üst kat odalarının pencere genişliğini doğru ayarlayarak aydınlatmanın gün içinde verimli bir şekilde sağlanması da gereklidir. Hayal gücünüzü kullanarak dublex ev dekorasyonunda zevkinize uygun ve konforlu bir sonuç alabilirsiniz.

Dublex Ev Dekorasyonları
Dublex Ev Dekorasyonları
Dublex Ev Dekorasyonları
Dublex Ev Dekorasyonları

1 Yorum

  1. dublex evlerin temizliği çok büyük problem, dekorasyon için size fazladan odalar vermesi ve dahili merdiven önemli seçenek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close