AksesuarEv DekorasyonMobilya

Dekoratif Sehpa Modelleri

Dekoratif Sehpa Seçimi

Birbirini tamamlayan objelerle, göz yormayan, huzur veren, hoş bir salon herkesin ortak hayali olsa gerek. Duvar renginden perdesine, koltuk döşemesinden sehpasına kadar dekorasyon günümüz insanı için artık bir gereksinim haline gelmiştir.

 Küçük bir obje kullanarak bile salonunuz da fark yaratabilirsiniz. Bu objelerden biri de farklı amaçlı sehpalardır. Genelde orta sehpa kullanarak evinizde fark yaratabilirsiniz. Yan sehpalar da orta sehpaya uyumlu bir tasarım olmalıdır. Yalnız o kadar çeşitli sehpa bulmak mümkün ki seçim yapmak oldukça zor. Bir sehpa tek başına mağazadayken size çok güzel, albenili gözükebilir. Bu sehpayla eve gelindiğinde hiç uyum sağlamayarak, sanki emanet gibi ortada kalabilir. Mağazada çok güzel ve hoş duran bir sehpa evinizin tarzıyla ya da rengiyle hiçbir şekilde bağdaşmayabilir. Bunun olmaması için öncelikle evinizi ve tarzınızı gözünüzün önüne getirerek seçim yapmalısınız. Ahşap ya da cam seçerseniz mobilyanızla uyum sağlaması daha kolay olacaktır.

Dekoratif Sehpa Modelleri

Salonunuz Nasıl Olsun?

Salonunuz da yaratmak istediğiniz etki ne olması gerektiğine karar verilmelidir. Modern bir tarzınız varsa ve rahatlık arıyorsanız büyük ve kullanım amacı fazla bir orta sehpa, renkli simetrik kesimleri olan yan sehpaları kullanabilirsiniz. Modern tarz mobilyalarla cam sehpaların şıklığı ve uyumu da tartışılamaz. Yine modern tarzı uyguladıysanız son dönemde oldukça gözde olan beton sehpalarda oldukça hoş ve kullanışlıdır. Beton sehpaların tek sorunu ise ağırlıklarıdır. Daha rüstik bir hava istiyorsanız ahşap bir sehpa sizin salonunuzda fark yaratabilir. Klasik eşyalardan hoşlanıyorsanız ve evinizde bu havayı yaşatmak istiyorsanız taş, mermer sehpalar tercih edebilirsiniz.

Uygun Sehpa Seçimi Nasıl Olmalı?

Öncelikle sehpa seçiminde mobilyalarınızın tarzı baz alınmalıdır. Retro tarzı bir mobilyanız varsa modern tarzda kesimli ya da simetrik sehpalar kesinlikle uyumsuz olacaktır. Dekoratif sehpa seçiminizde mobilyanızın tarzı ve döşeme rengi sizin belirleyici etkenleriniz olmalıdır. Renkten söz etmişken yeşil koltuk döşemeleriniz varsa mutlaka sehpanızda yeşil tonlarda olması gerekmez. Yeşil renkle uygun bir ahşap tonu seçerseniz güzel bir uyum elde edebilirsiniz.

Dekoratif Sehpa Modelleri

Renkli sehpalar çok şık durur fakat her mobilyayla uyum göstermez. Seçimi dikkatli yaparsanız sehpanızı mobilya da tarzınız değişse bile kullanabilirsiniz. Ahşap tonlardaki sehpalar genellikle her tarzla uyum gösterir ve oldukça bol çeşit bulunabilir. Dekoratif cam sehpalar da farklı tarzlara kolaylıkla uyabilen objelerdir . Orta sehpalarınızı yan sehpalarla tamamlayarak güzel bir görünüm yakalayabilirsiniz. Gerektiğinde bir örtü ya da üzerine konacak bir vazo, bir mum ile bile sehpanızın tarzını değiştirebilirsiniz.

Dekoratif Sehpa Modelleri
Dekoratif Sehpa Modelleri
Dekoratif Sehpa Modelleri
Dekoratif Sehpa Modelleri

3 Yorum

  1. Evinizin her köşesine yakışır bu sehpalar ama çooook pahalılar. Lütfen indirim yapın alalım. Özellikle ahşah olan sehpalar çoook güzeel ama.

  2. Çok güzel sehpalar var bunlar tasarım harikaları, evin dekorunu tamamen etkiliyor güzel bir sehpa

  3. Bazı sehpa modelleri tam ofislik. Bu tarz sehpa modellerini ofiste kullanıldığı zaman ofise çok modern bir hava katacağı kesin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close