AksesuarEv Dekorasyon

Dekoratif Mumluk Modelleri

Evlerin hemen hemen her yerinde hem dekoratif hem de aydınlatıcı amaçla kullanılabilecek olan mumluklar, kişilerin kendilerine özgün dekorasyon fikirlerini tamamlamalarına yardımcı olacak nitelikte birçok farklı renk ve tip seçeneği sunuyor. İster büyük dekorasyon mağazalarında olsun ister süs eşyası satan küçük dükkanlarda; herkesin kendi zevkine göre bir ya da birkaç tane mumluk bulması mümkün. Modası hiçbir zaman geçmeyen hem zevke hem de bazı durumlarda ihtiyaca hitap eden mumlukların son günlerde birçok farklı boyutta, renkte ve şekilde üretimi ve kullanımı mümkün hale gelmiştir. Ayrıca karanlıkta kullanıldığında rahatlatıcı etkiye sahip olan mumluklar; çeşitli renk, koku ve boyuttaki mumlarla kullanılarak daha da keyif verici dekoratif malzemeler haline gelmektedirler. Yalnızca evlerde değil dükkanlarda, restoranlarda, masaj salonlarında ve hatta ofislerde kullanılan değişik renk ve tipte mumluklara son zamanlarda hemen her yerde rastlamak mümkün. Ayrıca birçok farklı seçenekle karşımıza çıkan bu mumluklar ideal ev hediyeleri olma özelliği de taşıyor.

Dekoratif Mumluk Modelleri

Fener Şeklindeki Mumluklar

Eski tip elde taşınan fenerlerin görünümünde olan bu mumluklar evlere özellikle salon ve kapı girişlerinde mistik bir hava katıyor. Genellikle metal ya da ahşap malzemeden yapılan bu mumluklar, mum için tamamen bir kafes görevi görüyor. Bu nedenle kokulu ve değişik renkteki mumların kendilerini gösterebilmesi açısından çok uygun olmasalar da muhteşem bir dekoratif olma özelliği taşımaktalar.

Takım Halindeki Mumluklar

Dekoratif Mumluk Modelleri

Aynı malzeme ve modelden olup farklı renge sahip, aynı renkte olup farklı boyutlara sahip ya da tamamen identik olan birkaç adet mumluktan oluşan takımlar, kişilerin dekorasyon fikirlerini tamamlamaları için son zamanlarda sıkça kullanılmakta. Mumlukların şekli aynı zamanda değişik hayvanlar ya da meyvelere benzer olabilmekte. Gittikçe kullanımı artan takım halindeki bu mumluklar aynı zamanda altlarında tablalarla da kullanılmakta. Daha çok ev dekorasyonunda kendini gösteren takım halindeki mumluklar, değişik desenlerdeki tablaları sayesinde de farklı bir boyut kazanmaktalar.

Tekli Mumluklar

Dekoratif Mumluk Modelleri

Birbirinden bağımsız olarak evlerin istenilen yerlerine yerleştirilme özgürlüğüne sahip olunan bu mumluklar genellikle sade bir görünüme sahip olmakla birlikte özel tasarımlar taşıyan türleri de mevcut. Daha çok ofisler ve masaj salonlarında kullanılan bu mumluk tipleri kullanımının pratik olması ve sade görüntüleriyle hemen her yere uyum sağlamaları sebebiyle oldukça sık kullanılmaktadırlar. Kişilerin hem dekorasyon fikirlerini taçlandırabileceği, hem de her istediklerinde kolayca kullanabilecekleri ve taşıyabilecekleri tekli mumluklar hemen hemen her evde bulunan ve modası hiç geçmeyen mumluklardır.

Dekoratif Mumluk Modelleri
Dekoratif Mumluk Modelleri
Dekoratif Mumluk Modelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close