Ev DekorasyonKendin Yap

Dekoratif Eşya Nasıl Yapılır

Dekorasyon insanların yaşadığı mekanları, kullandıkları takıları veya elbiseleri yeniden daha kullanılır daha yenilikçi bir şekilde kullanım süresini sıkılmadan yeniden uzatmaktadır.

Dekoratif eşyalar!

Hepimizin zaman zaman artık sıkıldım dediği kumaş parçaları, mutfak aparatları, artık rengini kaybetmiş mobilyaları vardır illa ki. Bunun yanı sıra mutfağımızda, vitrinimizde işlevlerinin çok dar olduğunu bildiğimiz cam eşyalarımız vardır. Bunun yanı sıra çok ucuz maliyetle alacağımız kumaş parçalarıyla çok güzel takı tasarım hobileri edinmek işten bile değil.

İşte hem ihtiyacımızı karşılayacak, hem de evimize bambaşka bir hava katacak minik dokunuşlarla yapabileceğimiz kolay ama bir o kadar zevkli dekorasyon ürünleri oluşturabiliriz.

Unutmayalım ki tasarımlar hayal gücümüz kadar büyüyebilir. Bilmeliyiz ki dekorasyon doğayı yaşatmak adına güzel fırsatlarda demektir. Doğa korumalı tasarımlar bizim ihtiyacımız karşılarken, dünyayı daha yaşanılır hale getirir.

Evimize kendimize küçük dokunuşlarla getireceğimiz yenilikler.

Dekoratif Eşya Nasıl Yapılır

Keçe mucizesi!

İlk olarak riske girmeyip bir metre kadar en sevdiğiniz renk ile keçe tasarımına başlanabilir. Güzel bir yonca tasarımı ile takılarımıza renk verip sıradan kullanışlılığını şık bir hale getirerek bileklik, yaka iğnesi, kolye gibi tasarımlar oluşturulabilir.

Ya da sehpa üstlerine, ünite önlerine mobilya, perde uyumlu makas ile güzel bir kenar şekli verilerek örtüler dekorasyon ile bütünleşebilir

Su bidonu

Hemen her eve mutlaka giren su bidonlarıyla harika tasarımlar çıkabilir. Çocuklu aileler için oyuncakları toplayıp kaldırmak için harika bir sepet yapılabilir. Bidonun baş kısmından kesildiğinde ve kesilen kısma kumaş yapıştırıp bir de uygun renkte kumaşları bir araya getirip kalın bir örgü yaparak harika bir sepet elde ederiz.

Rende takı askılığı

Teknolojinin mutfak boyutunda hızlıca artması artık bilek yoran eşyaların mutfaktaki rolünü bitirmiştir. Bunlardan bir tanesi rendedir. Yer kaplıyor diye atmak yerine takılarımızın karmaşık şekilde durmasını engeller. Takılarımızı rende gözeneklerine geçirerek kendimizi hazırlanma sürecinde kargaşadan kurtarır ve kendimiz için her istediğimizde takı teşhirimiz hazır olur.

Dekoratif Eşya Nasıl Yapılır

Araba tekerleğinden sehpa

Çok amaçlı ürünler elde etmek istiyorsak lastikler bunların başında gelir. Uyum arayarak da, evimizden bağımsız renklerde kullansak eminim ki çok şık görünümlü çok amaçlı sehpalar ortaya çıkacaktır. İhtiyacımız sprey boya ve karar vereceğimiz renktir. Üzerine ahşap ayarlamak yumuşak dokulu kumaşlar kesilip yapıştırılması da tercihler arasına girebilir. Evimiz, bahçemiz, balkonumuz için çok iyi bir dekorasyon örneğidir.

Konserve kutularından saksı

Bizim için güzel ve tamamen masrafsız fikirlerden bir tanesidir. Sprey boya ile istediğimiz rengi vererek şık bir saksı olur. Veya tahta mandallar ile etrafın kaplalanarak daha klasik görünümlü saksılarda elde edilebilir.

Evimiz için şık ve ucuz dekorasyon fikirleri. Bizlere hayal ettiğimiz kadar güzel ürünler sunacaktır.

Dekoratif Eşya Nasıl Yapılır
Dekoratif Eşya Nasıl Yapılır
Dekoratif Eşya Nasıl Yapılır

5 Yorum

  1. Bu geri dönüşümler çok hoşuma gidiyor. Hem çevreyi koruyor hemde israfı önlüyor. Ama bu dekoratif eşyaları yapmak el becerisi ister 🙂 anlatırken kolay geliyor yapanlara ama el becerisi olmayana benim gibi birine 2 gün anlatsan yapamaz 🙂

  2. iş teknik dersi vardı ortaokul yıllarımızda ben bir türlü beceremezdim . çok zayıf olduğum bir alan cam şişelerden yapılan dekoratif eşyalar hoşuma gitti.

  3. Bütün ev hanımlarının şu sayfadan haberleri olmalı bence. Geri dönüşüm kategorisini daha çok duyurmaya çalışın çünkü çok sayıda ziyaretçiniz olacaktır. Onlardan biri de benim:) Bundan sonra günlük inceleyeceğim lütfen daha fazla yazı ekleyiniz.

    1. Degerli yorumuniz icin tesekkur ederiz. Gunluk olarak guncel makaleler ekleyerek siz degerli ziyaretcilerimize faydali olmaya calisiyoruz.

  4. En olmadık şeylerden neler yapıyorlar akıl alır gibi değil. Elimize geçse çöp diye atarız ama nelere yarıyor. Su bidonunu deneyeceğim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close