AksesuarAydınlatmaEv Dekorasyon

Dekorasyonda Avizelerin Önemi

Evimizde, iş yerimizde ya da iyi bir görüntüye kavuşturmak için uğraştığımız bir mekanda dekore ederken istediğimiz havayı vermek için avize seçimi çok önemlidir. Bu yüzden kusursuz bir dekorasyon için düzenlemeye çalıştığımız ortamın özelliklerine uygun olarak bir avize seçimi gerçekleştirilmelidir.

Avize Neden Önemlidir?

Bir ortamı aydınlatmak için gösterdiğiniz özen sizin ortamı görüş şeklinizi büyük ölçüde etkileyecektir. Böylelikle yapmaya çalıştığınız dekorasyonun karakteri belirgin bir şekilde ortaya çıkacaktır. Bununla birlikte doğru bir şekilde seçilen aydınlatma unsurları yani avizeler yaptığınız ya da yapmaya çalıştığınız dekorasyon çalışmasının en önemli ve en karakteristik öğelerinden birisi olabilir.

Dekorasyonda Avizelerin Önemi

Nasıl Avizeler Seçilmeli?

Avizeler sadece büyük salonlar için değil evimizdeki tüm odalar için kullanabileceğimiz farklı türdeki avizeler hem şık hem de zamansız bir estetik ortaya çıkarılabiliyor. Çünkü avizeler tüm odalar için şıklık ve aydınlatma estetiği adına vazgeçilmez katkılardır. Çünkü avizeler bir ışık kaynağı olmaktan öte bir tasarım ögesi olarak iyi dizayn edilmiş bir evin en vazgeçilmez ögesi olarak odalarımızda yıldızlaşabilir.

Dekorasyonda Avize Kullanmanın İncelikleri

Avize seçerken en önemli noktalardan birisi avizenizin boyutudur. Odanıza göre fazla büyük bir avize seçimi yaparsanız evinizin yaşam alanı seçtiğiniz avize sonucunda basık ve boğucu bir hava verecektir. Tam tersine seçeceğiniz avizenin boyutu çok küçük olursa odanız içerisinde ortaya çıkarmak istediğiniz vurguyu sergileyemezsiniz.

Dekorasyonda Avizelerin Önemi

Bu yüzden odanızın büyüklüğüne uygun bir avize seçiminde bulunmalısınız. Tabi ki uygun avizeyi seçmek için odanızda bulunan mobilyalarınıza ve onların boyutlarına da dikkat ederek seçimde bulunmalısınız. Avizenizi odanızda bulunan bir vurgu unsuru ile birleştirirseniz daha göz alıcı bir şıklık oluşturursunuz. Ayrıca odalarınız arasındaki oluşturabileceğiniz uyum sayesinde odalarınız arasında bir geçiş bir şıklık oluşturabilirsiniz.

 Avize seçiminde odanızın stiline de dikkat etmelisiniz. Önemli olan avize aydınlatma işlevini mi üstlenecek yoksa dekoratif bir unsur olarak mı kullanılacak?

Dekorasyonda Avizelerin Önemi
Dekorasyonda Avizelerin Önemi
Dekorasyonda Avizelerin Önemi
Dekorasyonda Avizelerin Önemi

5 Yorum

  1. avize modellerine bayılıyorum çok şık ama ben ederleri olduğunu düşünmüyorum hem şık hem fiyatı uygun avize modelleri bulmak çok zor ama ev dekorasyonun en önemli parçalarından birisi olduğu da aşikar.

  2. geçenlerde salonum için büyük bir ticari firmadan avize satın aldım. mobilyalarım ile çok güzel uyum sağladı. Avize seçerken hayal gücünüzü kullanın kızlar 🙂

  3. Avizeler evin baş tacıdır, dekorasyon çok güzel örnekler vermişsiniz, bizde yeni fikirler edindik teşekkür ederiz 🙂

  4. Yeni ev kuruyorsanız avizeleri mutlaka mobilyalardan sonra alın. Zaten fiyatları normalin çok üstünde. Haliyle uyum olmaması durumunda çok pahalıya patlayabiliyor.

  5. Bir avize seçimi bu kadar mı önemli olabilir?? aydınlatmayı geçtim dekorasyon açısından odayı tamamlayan bir bütün gerçekten

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close