Çocuk OdasıDuvar Kağıtları

Çocuk Odası Duvar Kağıdı Modelleri

Çocuk odalarının dekorasyonunun çocuğun zevkine, yaşına ve cinsiyetine uygun olarak yapılması gerekir. Çocuk odalarında yapılacak iyi bir dekorasyon çocuğun odasında geçireceği zamandan keyif almasını sağlayacaktır. Duvar kağıtlarının, yaş, cinsiyet ya da başkaca unsurlar dikkate alınmaksızın tek renk ya da belli desenlerde de seçilmesi mümkün.

KIZ VE ERKEK ÇOCUKLAR İÇİN DUVAR KAĞITLARI

Kız çocuklar için seçilecek renk daha çok pembe olacaktır. Küçük kız çocukları için, Külkedisi, Prensesler, Winx, Frozen, Prenses desenli, Minnie ve Daisy, Popart modelleri bulunmakta.

Erkek çocuklar için ise, mavi renkler tercih edilmekte ve duvar kağıtlarında arabalar, Mickey, Winnie karakterli çeşitler bulunmakta.

Çocuk Odası Duvar Kağıdı Modelleri

KÜÇÜK YAŞLAR İÇİN

Küçük yaştaki çocuklar için bu çocukların dikkatini çekebilecek, çiçekler, bebekler, kelebekler, yıldızlar, oyun oynayan çocuklar, çapa resimleri, taç resimleri, hayvan resimleri, balon resimleri, uçak, uğur böceği, kafes, ağaç ve ev, kedi, tavşan, büyük nokta, çift renkli balık, saat, yazı deseni, top, baykuş, pasta, renkli eller, renkli yumurtalar, Jungle desenli duvar kağıtları bulunmakta.

Ayrıca her yaştan çocuklar için klasik duvar kağıtları, çizgililer, kareliler, düz renkler, yazılılar ve imzalılar tercih edilebilir

Çocuk Odası Duvar Kağıdı Modelleri

GENÇLER İÇİN

Aslında gençler için daha çok yazı, imza, Eyfel kulesi, plak resimleri bulunan duvar kağıtları uygun görünmektedir.

Duvar kağıdı seçiminde, çocuğun beğenileri ön plana alınabileceği gibi anne babanın çocuğa vermek istediği mesaj ya da çocukları için belirlemek istedikleri hedef de etkili olabilir. Örneğin üzerinde matematik formülleri bulunan duvar kağıtları çocuğa matematik sevgisi aşılayabilir. Ancak bu öngörünün tam tersinin gelişmesi de mümkün. Çünkü çocukların genelleyebilecek bir psikolojik yapıları pek yoktur.

Odada bulunan mobilyalarla uyum sağlamak, göze hitap etmek de önemlidir. Ya da çocuğun belli bir düşünceye yönelmesi de kullanılacak duvar kağıdı ile sağlanabilir.

Çocuk Odası Duvar Kağıdı Modelleri
Çocuk Odası Duvar Kağıdı Modelleri
Çocuk Odası Duvar Kağıdı Modelleri
Çocuk Odası Duvar Kağıdı Modelleri

1 Yorum

  1. Merhaha çocuk odası duvar kağıdı tavsiyeleriniz birbirinden güzel fakat sizden ricam bir de çalışma odaları için duvar kağıdı örnekleri yayınlar mısınız? Homeofis çalışıyorum ve çalışma odamı mümkün mertebe göze hitap edecek şekilde tutmak istiyorum. Sitenizi takipte kalacağım, teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close