Çocuk Odası

Çocuk Odaları İçin Ranza Modelleri

Ranzalar çocuk odalarında en çok satın alınan eşyalardan biridir. Gündüz bakım evlerinde ve kreşlerde de sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca öğrenci yurtlarında ve yatılı okullarda kullanılmaktadır.

Çocuk sayısı arttıkça evlerde her çocuk için ayrı bir oda kullanımı neredeyse imkansız hale gelmektedir. Artan maliyetler sebebiyle yeni inşaat projelerinde odaların alanları da küçülmektedir. En küçük odalar da çocuk odaları olmaktadır. 10-15 metrekarelik bir alanda çocukların ihtiyacı olan her eşya için yer ayırmak çok zordur. Bunun için en pratik çözüm olarak ranzalar görülmektedir. Böylece alandan yüksek oranda tasarruf sağlanabilmektedir.

Ranzalar çocuklar için de farklı bir deneyim olacak, en çok onların hoşuna gidecektir. Ama almadan önce mutlaka hiç olmazsa resmini çocuklara göstererek onların da onayını almayı unutmamalıyız.

Çocuk Odaları İçin Ranza Modelleri

Çadırlı ve kaydıraklı ranzalar

Ailelerin ve çocukların beğenisine sunulan ranza modelleri arasında çadırlı ve kaydıraklı modeller mevcuttur. Fiyatları 800-3000 TL gibi geniş bir aralıkta sunulan ranza modelleri arasında her aile kendi dekorasyon beğenisine uygun bir model tercih edebilir. Fiyatlar, malzeme kalitesi ve boyutlarına göre değişkenlik göstermektedir. Peşin veya kredi kartına taksitle bu ürünlere sahip olma imkanı mevcuttur.

Ranza seçiminde dikkat edilecekler

Satın alırken model ve renk seçmek, ilk olarak dikkat edilecek konuların başında gelir. Kız çocuk odalarında kullanmak için pembe, kırmızı veya yeşil renkleri seçilebilir. Erkek çocuk odaları için ise mavi, beyaz veya yeşil seçilebilir

Çocuk Odaları İçin Ranza Modelleri

Bir diğer konu ranzaların kullanım süreleridir. Genelde ranzaları çocuklar 15 yaşına gelene kadar kullanılabilir. Yatak seçiminde ve boyut tercihinde bu, göz önünde bulundurulmalıdır.

Ranza model seçiminde, malzeme de önemlidir. Ranza yapılında kullanılan malzeme çocuklara zarar vermeyecek özelliklerde olmalı, satın alırken de bu hususa dikkat etmek gerekir.

Malzeme olarak ahşap veya demir modellerden biri tercih edilebilir. Her ikisinde de sağlam malzemenin kullanılmış olmasına dikkat edilmelidir.

Odaların kullanım alanına göre farklı ebatlarda ranza modelleri mevcuttur. Satın almadan önce mutlaka odanın kullanım alanını tespit etmeli, ona göre bir ebatta ranza tercih etmelidir.

En önemli konulardan birisi de çocukların yaşına uygun bir model tercih ederek düşme ve benzeri kazaların önüne geçmelidir.

Çocuk Odaları İçin Ranza Modelleri
Çocuk Odaları İçin Ranza Modelleri
Çocuk Odaları İçin Ranza Modelleri
Çocuk Odaları İçin Ranza Modelleri

2 Yorum

  1. ahşap model almanızı tavsiye ediyorum. Demir çok ağır ve taşınırken sorun oluyor. Ayrıca kullanışlı bir model almayı deneyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close