Ev DekorasyonGenel

Banyo Dekorasyonu

Banyo dekorasyonu çok fazla dikkate alınmasa da aslında toplam ev dekorasyonu içinde ayrıntıları barındıran ve kişisel bakımın daha keyifli hale gelmesini sağlayan önemli bir dekorasyon uygulamasıdır.

Banyo dekorasyonu için temel belirleyici etken banyonun metrekaresidir. Dar banyo dekorasyonu için seçeceğiniz dekoratif malzemeler ve ana malzemeler farklıyken daha geniş banyolar için seçeceğiniz ana malzemeler çok daha farklı olacaktır. Dar banyo dekorasyonu için alanı boğmayan ve beyaz rengin hâkim olduğu dekoratif uygulamalar her zaman sizin için avantaj sağlayacakken lavabo altı gibi atıl bölgelerin dolap ile kapatılması ekstra kullanım alanı oluşturacaktır.

Dar banyo dekorasyonu için duvarların kullanılması oldukça önemlidir. Banyoda olması gereken temizlik malzemeleri ve havlular duvara monte edilecek dolaplar sayesinde yüzeydeki alanı daraltmadan muhafaza edilebilmektedir. Daha geniş alana sahip banyolarda dilerseniz duvarların bir kısmını dolaplar ile kaplayabilir dilerseniz de zeminde farklı çeşitliliğe sahip dolap uygulamasında bulunabilirsiniz.

Banyo Dekorasyon

Geniş banyo dekorasyonlarında da dar banyo dekorasyonu için de banyolarda bulunması gereken önemli dekoratif malzemelerden biri de aynalardır. Aynalar çerçeveli ya da çerçevesiz olarak tercih edilebilir. Çerçeveli aynaların dekoratif katkısı çok daha belirgin haldeyken çerçevesiz aynalar da sade bir görünüm sunmaktadır.

Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Dar banyo dekorasyonu için aynaların ayrıca alan derinliği oluşturarak ferah bir ortam hissi uyandırması sayesinde birden fazla kullanım durumu da söz konusu olmaktadır.

Banyo dekorasyonu için genellikle beyaz renk sıklıkla tercih edilmektedir. Eğer banyonuz yeterli alana sahipse beyaz rengin farklı tonları ya da daha sıcak renkleri de kullanmanız mümkündür. Burada dikkat etmeniz gereken banyo dekorasyonu için çok boğucu renkli fayans ve mermer uygulamasının doğru olmayacağının bilinmesidir.

Banyo Dekorasyon

Banyo dekorasyonu için aydınlatma önemli bir dekoratif algı oluşturmaktadır. Banyonuz dar ya da geniş olabilir fakat yeteri kadar aydınlatılmayan ve doğru aydınlatma yöntemi seçilmeyen banyolarda dekorasyon kalitesinin ortaya çıkması da söz konusu olmayacaktır.

Banyo dekorasyonu için sadelik oldukça etkili bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Sadeliği yakalamanın yolu çok fazla dekoratif ürünlerle boğulmamış banyo tasarımlarından geçmektedir. Ayrıca banyonuzun şık bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız dağınık olmamasına da dikkat etmelisiniz.

Banyo Dekorasyon
Banyo Dekorasyon
Banyo Dekorasyon
Banyo Dekorasyon
Banyo Dekorasyon

3 Yorum

  1. tasarımlar çok iyi fakat ustalara güvenemiyorum. bunun aynısını yapamazlarsa benim moralim bozulur

  2. Banyo dekorasyonu için cebinizde en az 5 bin tl olmalıdır 🙂 birde sağlam ustanız olmalıdır. Günümüzde ustalar şu gün gelecem diyor ama 1 ay sonra 50 kere aradıktan sonra geliyor. Tabi sizin hevesiniz daha başlamadan kaçıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close