Ev DekorasyonGenç Odası

Armut Koltuk Modelleri

Armut Koltuk Nedir?

Armut koltuk modern dekorasyon alanında oldukça sık kullanılan konforlu ve şık bir dekorasyon ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Şekli itibari ile armut meyvesine benzediği için armut koltuk olarak adlandırılan bu koltuklar dekorasyon tutkunları için vazgeçilmez bir ögedir.

Armut Koltuk Modelleri
Armut Koltuk Modelleri

Armut Koltuk Mu? Fasulye Koltuk Mu?

Yurt dışında armut koltuklara fasulye koltuk da denmektedir. Ancak bu durum kafa karışıklığına yol açmamalıdır çünkü söz konusu olan dekorasyon ürünü aynı koltuktur.

 Armut Koltuklar Hangi Maddeden Yapılır?

Armut koltukların yapımında genellikle suni deri tercih edilse de kumaştan yapılan armut koltuklar da mevcuttur. Evinizin dekorasyon stiline yepyeni bir renk katacak armut koltukların içerisinde kolay şekil almasını sağlayan dolgu maddeleri kullanılmakta; bu maddeler koltuğun altında bulunun deliklerden hava alarak her zaman esnekliğini korumaktadır.

 Armut Koltuk Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Armut Koltuk Modelleri
Armut Koltuk Modelleri

Armut koltukların alt kısımlarında delik bulunması en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Eğer altında delik bulunmayan bir armut koltuk alırsanız bir süre sonra koltuğunuz deforme olacağından dekorasyon ile ilgili sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu sebeple alacağınız koltuğun altında delikler bulunmasına muhakkak özen gösteriniz. Ayrıca alacağınız armut koltuğun derisinin çok ince olmamasına özen gösteriniz; çok ince derili bir armut koltuğun kısa süre içerisinde deforme olma ihtimali yüksektir.

 Dekorasyon İçin Armut Koltuk Neden Önemli?

Ev dekorasyon kurallarından en önemlisi orantılı bir zıtlık yakalamaktır. Bu zıtlığı yakalamanın en basit yollarından biri yumuşak ve sert ögeleri bir arada kullanmaktır. Sert koltuklarınızın yanında bulunacak yumuşacık bir armut koltuk size hem rahatlığı hem özgüveni çağrıştıracaktır. Armut koltuğun rengini de mobilyanız ile uyumlu seçmeniz zıtlığı sadece dokuda yakalamanızı sağlayacağı için abes bir görünümden kurtulacak ve havalı bir dekorasyon görünümüne sahip olacaksınız.

Armut Koltuk Modelleri
Armut Koltuk Modelleri
Armut Koltuk Modelleri
Armut Koltuk Modelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close