Ev DekorasyonMutfak

Amerikan Mutfak Modelleri

Amerikan mutfaklar genellikle stüdyo dairelerde ya da oda sayısı az olan evlerde kullanılmaktadır. Günümüzde geniş evler için de bir tarz olarak benimsenmiş ve uygulama alanı da bulmuştur. Amerikan mutfak modelleri seçiminde temel ölçütlerden biri alana göre karar vermektir. Mutfak modelleri için önemli prensiplerden olan bu husus verimlilik ve dekoratif duruş için de oldukça nitelikli sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Amerikan mutfak çeşitleri için temel amaç yerden tasarruf sağlanarak mutfak salon bütünleşmesinin oluşturulmasıdır. Bunu yaparken önemli dekorasyon kurallarına da uymak gerekir aksi halde misafirleriniz ya da evde yaşayan kişiler için Amerikan mutfak çekilmez bir hal alabilir. Bu dekorasyon kurallarından biri Amerikan mutfak modellerinde beyaz eşyaların mekâna uygun niteliklere sahip olmasıdır.

Amerikan Mutfak Modelleri

Amerikan mutfak modelleri için seçeceğiniz beyaz eşyaların özellikle desibel seviyeleri önemlidir. Bulaşık makinesi, buzdolabı gibi ses yapabilen eşyaların düşük gürültü ile çalışması salon mutfak arasında duvar olmaması sebebiyle oldukça önemlidir. Yine davlumbaz seçimi de bir hayli önem taşır zira yemek kokularının tam olarak çekilmesi ve ortama yayılmaması gerekir.

Amerikan mutfak modelleri seçiminde dolapların sayısı ve konumu da önem vermeniz gereken hususlar arasındadır. Mutfak dolaplarının düzenli olması mutfak içi verimli çalışmayı sağlaması kadar salon ve mutfak bütünlüğü olan mekânlar için dekoratif açıdan da gereklidir. Mutfak dolap rengini belirlemek aynı zamanda mutfağın toplam renk ağırlığını ifade edecektir. Bu rengin belirlenmesinde mutfakla birlikte salonda oluşturduğunuz dekorasyon uygulama renklerini de dikkate almalısınız.

Kullanışlı Amerikan Mutfak Modelleri

Amerikan mutfak modellerinde pratiklik ve kullanışlılık da en az dekoratif güzellik kadar önemlidir. Bunun için masa konumlandırmasını doğru yapmak da gerekecektir. Amerikan mutfaklarda alana uygun masa konumlandırması yaparak verimli bir yemek düzeni oluşturabilirsiniz. Masanın fonksiyonel özelliklere sahip olması bu anlamda işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Amerikan Mutfak Modelleri

Amerikan mutfak dekorasyonu için mutfak tezgâhının çeşidini ve rengini belirlemek de toplam dekorasyon açısından istenilen bir uygulamadır. Birçok tezgâh modeli içerisinde sizin kullanım ve alışkanlığınız ile uyumlu olabilecek tezgâhı seçerken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta da tezgâh konumunda evyenin yeridir. Evye merkezli bir tezgâh seçimi yapmanız kullanışlılığı artırmaktadır. Ayrıca tezgâhın ana maddesi de kullanım ömrü, rengi ve parlaklığını doğrudan etkilemektedir.

Amerikan mutfak modellerinde aydınlatma önemli bir konu başlığıdır. Mutfak modelleri için dekorasyon uygulamasının tam olarak yansıtılması için doğru aydınlatma tekniklerini uygulamak gerekir. Bu aynı zamanda mutfağın verimli kullanılmasını da sağlayacaktır. Aydınlatma seçiminde de salon aydınlatmasından bağımsız bir karar vermemek gerekir. Genel ve lokal aydınlatma tercihlerinde de bulunulabilir. Genel aydınlatma için spot ışıklar oldukça güzel sonuçlar vermektedir. Bölgesel aydınlatmada masa üzerine konumlandıracağınız sarkıt avize ile nitelikli sonuçlar almanız mümkündür. Aydınlatma tercihlerinde metre kareye uygun seçimlerde bulunmanız göz sağlığınız için önem taşımaktadır.

Amerikan Mutfak Modelleri

Amerikan mutfak modelleri için kullanacağınız zemin uygulamaları dekorasyonun önemli bir parçasını ifade eder. Zeminde tercih edeceğiniz renk ve ürün kalitesi, salon için kullanacağınız zemin uygulamaları açısından uyumlu olmalıdır. Dilerseniz sıvıdan etkilenmeyen laminanat parke ile sıcak bir atmosferin oluşmasını sağlayabilirsiniz. Ya da parlak zemin fayansları ile görselliği ön plana çıkarabilirsiniz.

Amerikan mutfak modellerinde duvarları olabildiğince verimli kullanmakta fayda vardır. Özellikle dar bir mutfak alanına sahipseniz birçok mutfak araç ve gerecini duvarlarda oluşturacağınız alanlarda saklayabilirsiniz. Bu uygulamalarda dekorasyon kalitesinden asla vazgeçmemeli, ortamı boğacak yoğun duvar uygulamalarına gidilmemelidir. Özellikle dar Amerikan mutfak modelleri için mutfak dolabı konumlandırması ve sayısı bu sebeple daha da önem arz etmektedir.

Sizlere bu yazımızda Amerikan Mutfak modellerini anlatmaya çalıştık. Amerikan Mutfak Modelleri görsellerimizlede fikir sahibi olmanızı amaçladık. Sizin değerli yorumlarınız ve görüşleriniz bizim için önemlidir. Yazımıza ek bildirmek istediğiniz detaylar, şikayetler, önerileriniz varsa bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Amerikan Mutfak Modelleri
Amerikan Mutfak Modelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close