Ev DekorasyonMobilyaSalon

2018 Televizyon Ünitesi Modelleri

Televizyon ünitesi, oturma odaları ve salonlar için sadece televizyonların muhafaza edildiği alanlar değildir aynı zamanda dekoratif özellikleri ile de odaların bir parçası ve dekorasyonun tamamlayıcısı niteliğine sahiptir. 2018 televizyon ünitesi modelleri de bu görev bilinci ile tasarlanmış birbirinden şık modellerden oluşmaktadır.

Televizyon ünitesi seçerken öncelikle birkaç ölçüte dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu ölçütlere dikkat edilmeden yapılan seçimlerde televizyon ünitesinin oda içerisindeki dekorasyonun bir parçası olma hüviyeti ortadan kalkacaktır. Bu ölçütlerden biri odanıza uygun ebatlarda bir televizyon ünitesi seçiminde bulunmaktır. Bunun için de televizyon ünitesinin kullanılacağı duvarın ölçüleri de önem taşır. Duvarı tam olarak kaplayacak bir televizyon ünitesinin çok şık bir sonuç vermesi beklenemez.

2018 Televizyon Ünitesi Modelleri

Televizyon ünitesi modelleri arasından doğru seçim yapabilmek için bir diğer önemli nokta, oda içerisinde kullandığınız mobilya tarzına uygun tercihte bulunmaktır. Oda içerisinde klasik mobilyalar ya da retro tasarımına uygun bir dizayn kullanılmışsa ahşabın ön planda olduğu retro modelli bir televizyon ünitesi oldukça başarılı sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Modern çizgilerle tasarlanmış bir oda için de metalin ağırlıklı olduğu ve modern bir dizayna sahip televizyon ünitesi modeli tercih edilmelidir.

Televizyon ünitesi seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta da kullanacağınız televizyonun boyutlarıdır. Bu boyutların büyük ya da küçük olması, televizyonun eni gibi parametreler televizyon ünitesi modelleri için de belirleyici olmaktadır. Küçük televizyonlar için tasarlanmış bir televizyon ünitesine büyük ebatlı bir televizyon sığmayacağı gibi büyük ebatlı bir televizyon ünitesi için de küçük televizyonlarla şık bir sonuç elde etmeniz mümkün değildir.

Televizyonların konumları çoğu zaman oda içerisindeki odak noktasıdır. Bu da diğer mobilya ve aksesuarların oda içerisindeki konumlandırılmasının televizyonun konumuna göre yapıldığını ifade eder. Bu sebeple oturma grubunun konumu, duvar aksesuarları hatta aydınlatma tercihleri de televizyonun yerinden bağımsız olarak düşünülmemelidir.

2018 Yılı Televizyon Üniteleri

2018 yılı televizyon ünitesi modelleri arasında panolu televizyon ünitelerinin odanız için oldukça şık sonuçlar alabileceğiniz çeşitlere sahip olduğunu ifade etmeliyiz. Duvar ile televizyon arasındaki panonun oda içerisindeki mobilyalarla uyumlu renk seçeneklerine sahip olması, televizyon ünitesi seçiminde cazip bir model olduğunun da göstergesidir. Panolu televizyon üniteleri, için genellikle alt bölümde çekmeceli ya da menteşeli kapakların olması televizyon ile ilişkili parçaların muhafazasında ya da oda içerisindeki küçük hacimli eşyaların saklanmasında oldukça verimli bir alan oluşturmaktadır.

2018 Televizyon Ünitesi Modelleri

2018 yılı televizyon ünitesi modelleri arasında yer alan Retro televizyon üniteleri genellikle yuvarlak hatlara sahip ahşap görünümlü parçaların bir araya gelmesi ile oluşturulmuştur.  Retro televizyon sehpası bu ünitenin en önemli parçasını oluşturur. Bu sehpada yüksek ve açılı ayakların varlığı ile kenarların oval ve yumuşak hatlara sahip olması en belirgin özelliklerindendir. Renk olarak ahşap renginden vazgeçilmemesi de öne çıkan temel niteliklerdendir. Bu yıl da televizyon ünitesi tercih listelerinde olacak retro televizyon ünitesi için duvarlara konumlandırılan kapalı ya da açık raflar da şık bir tamamlayıcı unsur olarak kabul edilebilir.

2018 yılında modern mekânlar için ahşap ile metalin birlikte kullanıldığı ve keskin hatlara sahip televizyon ünitesi modellerini göreceğiz. Bu televizyon üniteleri için endüstriyel televizyon üniteleri adı da kullanılmaktadır. Bu ünitelerde genellikle ahşaplar ince bir hat oluşturacak şekilde seçilmektedir. Ahşap metal birlikteliğinde oran ayarlanmasının doğru yapılması gerekir aksi halde elde edeceğiniz sonuç dekoratif açıdan siz tatmin etmeyecektir. Kullanılan metallerin türü ve işlevleri de bu model televizyon ünitelerinde mekânın tarzı ile uyumlu olacak şekilde seçilmelidir.

2018 Televizyon Ünitesi Modelleri
2018 Televizyon Ünitesi Modelleri
2018 Televizyon Ünitesi Modelleri
2018 Televizyon Ünitesi Modelleri

7 Yorum

  1. Ev hanımlarının en nadir olduğu ve dikkatle ilgilendiği her geçen gün teknoloji ile gelişen tv, tv uniteleri haberlerini sürekli merakla izlerler ve dinlerler. Bu konudaki Tv unitesi paylaşımları ev hanımlarını mujdelemekte ve görsel olarak eve dizayn vermek için kesinlikle sipariş vermeleri beklenmektedir bu güzel paylaşım için teşekkür ederiz, sitenizi sürekli takipteyiz sayın admin.

  2. Ben Çok seviyorum televizyon ünitelerini. Olmazsa olmazımdır tavsiyem özellikler beyazın tonlarına sahip spor tv üniteleri tercih etmenizden yanadır. Çok estetik tek dezavantajı kiri bariz göstermesi.

  3. Bir odada en çok dikkat edilmesi gereken şey televizyon ünitesidir, bütün gün tv izliyorum yani hep karşımda duracak 🙂 yukarıdaki paylaşımlar çok güzel eşim ve ben sayenizde yeni fikirler edindik teşekkürler

  4. Eşim bunları görürse benim başıma bir sürü masraf açacağı kesin.. 🙂 Paylaşmayın şöyle şeyler, sonra bize giriyor tabiri caizse.. 🙂

  5. Yeni ev dizen biri olarak Tv ünitesini genellikle koltuk takımına uydurulur renk ve biçim olarak. Açıkçası retro tarzlar yerine country tarzında eskitme mobilyalar çok hoşuma gidiyor. Yazındaki sonuncu resim tam benim zevkime uygun. Eğer avangarde veya chester bir koltuk takımınız var ise mutlaka beyaz renkte ve düz bir tv ünitesi seçmenizi öneririm.

  6. Alt tarafının çekmeceli olmasına dikakt etmek gerekli. Hanımlara bunu anlatamıyorum onlar sadece görsele bakıyorlar ama işlevli olması çok önemli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close