Ev DekorasyonEv Tekstili

2018 En Güzel Perde Modelleri

Günümüzde her zevke göre perde modelleri var. Dekorasyon denilince akla ilk gelen şeylerden biri perdeler. Üstelik her renk ve her modelde perdeler bulmak mümkün. Perde seçimi ise oldukça önemlidir. Yanlış perde seçimi evi karanlık ve bunaltıcı bir yere dönüştürebilir. Güneşin sağlık için önemini artık herkes biliyor. Eve gün ışığının girmesi de doğru perde seçiminden geçiyor. Birbirinden farklı perde modellerinden evinize uygun olan ve dekorasyonunuzu tamamlayanı bulabilmek ayrı bir iş…

Modern stor perdeler

Yaşam alanına daha çağdaş ve modern yorum katmak için tercih artık stor perdeler oluyor. Kullanımı da oldukça pratiktir. Yaşam alanını daha özel hale getirmek isteyenler stor perdeleri tercih ediyor. Her ortama ve dekorasyona uyar. Dar alanlarda yer kaplamayan perdelerdir. Temizlemesi oldukça kolay olmasından dolayı oldukça fazla tercih edilen perdelerdir. Nemli bir bezle temizlenebilen stor perdelerin artık kendini temizleyenleri de bulunuyor.

2018 En Güzel Perde Modelleri

Kendini temizleyen stor perdeler

Stor perde kullanmak isteyen fakat temizliği zor olduğu için vazgeçenlerin yeni kurtarıcısı ise kendini temizleyen perdeler oluyor. Son teknolojilerle geliştirilen kendini temizleyen stor perdeler lekeleri üzerinde tutmuyor. Bu perdeler kendini ışıkla temizliyor.

Zebra perde modelleri

Hem tül hem güneşlik görevi gören bu perdeler bütün ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir. Son yılların da en çok kullanılan perde modellerindendir. Pek çok farklı model ve renk seçeneği de bulunmaktadır. Normal güneşliklere göre daha aydınlık bir görünüm sağlıyor. Gün ışığının evinizde daha fazla olmasını istiyorsanız tercih edebilirsiniz. İsminin zebra olmasının nedeni ise zebra gibi iki renk olmasından dolayıdır. Renklerin üst üste gelmesine göre ayarlanır.

Klasikten vazgeçmeyenlere tül perdeler

Modası geçmeyen perdeler ise tül perdelerdir. Yıkanması ve kullanılması oldukça kolay olduğu için en çok tercih edilen perdelerdir. İster şık, ister spor olarak kullanılabilir. Gösterişli ya da sade olarak tercih edilebilir. İstenilen renk ve modelde tasarlanabilir.

2018 En Güzel Perde Modelleri

Yeni moda saçaklı perde

Görünümüyle gönlü fetheden yeni perde modelleri saçaklı perdeler… Özellikle sürekli perde açıp kapatmanın zor olduğu küçük evlerde tercih edilebilir. Üstelik birbirinden farklı renkleri ile evinize ayrı bir hava katmak mümkün. Fakat kalabalık yerlerde takılma ihtimali yüksek olduğu unutulmamalı.

Jaluzi perdeler artık evlerde

Jaluzi perdeler eskiden sadece iş yerlerinde kullanılıyordu fakat artık evlerin her alanında kullanılabiliyor. Evinizi istediğiniz gibi aydınlatabileceğiniz bu perdeler ile tamamen karanlık bir alan da yaratmak için mümkün. Bu perdeler özellikle migren ağrısı olanların tercihi oluyor.

2018 En Güzel Perde Modelleri
2018 En Güzel Perde Modelleri
2018 En Güzel Perde Modelleri
2018 En Güzel Perde Modelleri

1 Yorum

  1. Perde seçimi yapmak hayli zor bir iş ve bu açıklama ile çok iyi fikir vermişsiniz. Ben zebra perde seviyorum fakat eşim klasik perdeleri tercih ediyor çünkü bayanlar perde seçiminde sadece temizliğine dikkat ederler 🙂 Bilindiği üzere zebra perdelerde temizlik konusu epeyce zor. Bakalım belki ileride ikna edebilirim. Siteniz çok güzel, bundan böyle sıkça ziyaret edeceğim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close