Ev Dekorasyon

2018 – 2019 Dekorasyonun Renk Trendleri

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Yeni sezon trend renklerle ilgili birçok alternatifiniz var. Dekorasyonda renkler oldukça önemli bir yere sahiptir. Dekore edilen mekândaki renklerin doğrudan insan psikolojisi üzerinde olumlu ya da olumsuz etkilerinin olduğu bilimsel bir gerçektir. Bu sebeple bu gerçekliğin ışığında seçeceğiniz rengin davranışlarınıza ve ruh dünyanıza etkisinin olduğunu unutmamalısınız. Bu sebeple dekorasyon renkleri tercih edilirken temel bazı kuralların dışına çok fazla çıkılmak istenmemektedir.

İç mekan dekorasyonu için bu yıl parlak renklerin hâkim olduğu odalar görebiliriz. Parlak renkler özellikle göz alıcı ihtişama sahip dekorasyon nitelikleri için kullanılmaktadır. İster klasik ister rustik isterseniz de modern çizgilere sahip oda dekorasyonu tasarlayın parlak renklerin büyüsünü her daim kullanabilirsiniz.

Kırmızı rengin tonları, bordo ve kadife kumaşın klasik duruşu ile tamamlanmış dekorasyon uygulamalarını da bu sezonda sıklıkla görebiliriz. Dekorasyonda renkler kullanılırken mekânı çok fazla boğmamak gerekir. Renk seyreltilmesi gereken noktalarda örneğin mobilyaların kırlentlerinde ya da duvar renklerinde kontrast oluşturmaktan kaçınmamak da gerekir. Aksi halde “trend renkleri yakalayacağım” endişesi sizi rahatsız edici bir atmosferle baş başa bırakabilir.

2018 – 2019 Dekorasyonun Renk Trendleri

Dekorasyonda Renkler Karmaşası

Gerek iç mekân gerek dış mekan dekorasyonu aslında yılın renginden bağımsız olarak düşünülmez. Moda için geçerli olan renklerin farklı versiyonları dekorasyon için de kullanılmaktadır. Bu sebeple mobilya gruplarında kullanılan renkler biraz da modadan esinlenerek uygulanmaktadır.

Karmaşık renklerin hüküm sürdüğü odalar insan doğasındaki karmaşıklığı da güzel yansıtmaktadır. Bu aslında bazı insanlar için renkliliğin de ifadesidir. Özellikle farklı renklere sahip koltuk takımları bu sene de oldukça beğenilerek üretilmeye devam edilecek gözüküyor.

2018 – 2019 Dekorasyonun Renk Trendleri

Minimalist çizgiye sahip dekorasyon örnekleri için yıllar içinde tarzın değiştirilmesinin dışında renk konusunda çok fazla farklılığın olmadığını gözlemliyoruz. Beyaz rengin hâkim olduğu bu dekorasyon felsefesi için açık renk tonları ile düzenlenmiş alanlar da kabul edilebilirlik seviyesindedir.

Dekorasyonda renkler kullanıldığı alandaki etkisini çok çabuk göstermektedir. Bu sebeple hani odanın tasarımı için renk alternatifi arıyorsanız o odanın ışık, geometrik şekil ve metre karesine uygun bir seçim yapmanız gerekir.

 

2018 – 2019 Dekorasyonun Renk Trendleri
2018 – 2019 Dekorasyonun Renk Trendleri
2018 – 2019 Dekorasyonun Renk Trendleri
2018 – 2019 Dekorasyonun Renk Trendleri
2018 – 2019 Dekorasyonun Renk Trendleri
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

4 Yorum

  1. Karmasik renklerin moda oldugini ofade ediyor saticilar. Beni cezbetmiyor fakat dedoginiz gibi uretilmeye devam edecek sanirim. Benim tercihim yesilin tonlari hizir vermeye devam etsin bir oneri sadece

  2. Ev dekorasyonunda renk seçimi düğün öncesi yapılan tartışmaların başında gelir fakat her renk iyi kombinlendiği takdirde göze hoş gelen bir dizayn oraya çıkarılabilir.

    Benim ev dekorasyonu konusunda favori renklerim turkuaz mavisi ve su yeşili renkleri. Bu iki renk capcanlı durup insanın içini açıyor 🙂 Fakat biraz klişe bir söz olsa da, renkler ve zevkler tartışılmaz.

  3. Ben ev dekorasyonu konusunda her zaman açık renkleri, özellikle de beyaz tonlarını tercih ediyorum. Evimi daha ferah gösteriyor. Yine de merak ettğim için Yeni yılın moda renklerini inceliyorum.

  4. Kafasında renk seçimi ile ilgili sorunları olanlar için mükemmel açıklayıcı olmuş. Ama bence renk seçimi trendlere göre değilde insanın gönlüne, gözüne güzel gelen her renk olabilir. Trendler bu yıl griye turuncu olabilir ama sizin ruhunuz sarıya, yeşil diyorsa gidin onu alın. Evinizde o trendleri belirleyenler oturmayacak siz oturacaksınız buna göre seçim yapın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close